Barabizna? To je hodně jídla a méně Mexika | E15.cz

Barabizna? To je hodně jídla a méně Mexika

Mexická restaurace Barabizna se nachází v pohádkovém domečku na Zbraslavi. Na jídelním lístku ale najdete všehochuť.

Jakkoli se v Barabizně hraje na Mexiko, skutečnou „burrito“ atmosféru tam budete hledat jen těžko. Může za to hlavně jídelní lístek, který nenabízí jen mexická jídla, ale všechno možné. V podniku ovšem chybí také autentická muzika a výraznější obsluha.

Nabídka jídel na první pohled vůbec nepřipomíná Mexiko. Pokrývá téměř všechny gastronomické styly.

„Je mi jasné, že si potřebují vytvořit stálou klientelu a bojí se konkurence v podobě klasických restaurací. Je ale jednoznačně absurdní, pokud se mexická nabídka na lístku skoro ztrácí mezi jinými pokrmy. Pak je stylizování do mexického podniku skoro lživým reklamním tahem,“ myslí si expert na gastronomii a stálý člen testovacího týmu Jakub Řičica.

Zajímavé speciality chybí

Barabizna je rozdělená na dvě části – kuřáckou a nekuřáckou. Propojuje je pouze průchod pro personál. Tím je zajištěný maximální komfort jak pro vyznavače, tak odpůrce nikotinu. Kuřácká část je dvoupatrová a na první pohled malebnější.

Testovací tým na úvod vyzkoušel tradiční zeleninovou mexickou polévku s vývarem (45 Kč). Polévka udělala na Řičicu dojem. Vysekl poklonu také ručně vyrobenému nádobí s mexickými motivy. „Čerstvé ingredience, správná hustota polévky, chuťově dobré, mírně pikantní, což je u mexických pokrmů správné. Jednoznačně jsem spokojený,“ řekl k polévce Řičica.

S výběrem hlavního jídla měl Řičica problém. Přestože je menu dostatečně obsáhlé, výraznější speciality chybí. Nakonec si vybral salát s pečeným sýrem a chorizem (155 Kč). A opět byl nadmíru spokojený.

„Velmi hezká práce. Čistá prezentace, znovu velmi kvalitní ingredience, dýchlo z toho na mě pravé Mexiko, což je jenom dobře,“ liboval si Řičica.

Kupovaný dezert

Doposud chuťově stabilní dojmy podrazil až dezert.

Testovací tým vyzkoušel zmrzlinový pohár (75 Kč), který však podle Řičici neodpovídal ceně. Byl kupovaný.

„Mají tu v nabídce poměrně hodně dezertů a nejspíš žádný nebude domácí. Jsou to podle mě dezerty bez vlastního vkladu. Tím pádem naprosto neodpovídá jejich cena,“ upozorňuje Řičica.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!