Běžci chystají novinku. Jihočeský pohár | e15.cz

Běžci chystají novinku. Jihočeský pohár

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podzemním maratonem v garážích Mercury centra odstartuje příští rok nový Jihočeský pohár v běhu.

V příštím roce bude jedna premiéra. Poprvé se rozjede Jihočeský pohár v dálkových bězích. Závodníci budou mít unikátní možnost bojovat o umístění nejen v jednotlivých závodech, ale i po celý rok.
Na řadu přijde taktika. Vymýšlení, kterého závodu se zúčastnit, který vypustit. Běhání dostane pro závodníky nový rozměr. Po léta na jihu podobný projekt chyběl. Budějovický Klub maratonců to chce změnit.
„Slibujeme si od toho to, že nový pohár přinese běžcům větší chuť, přiláká nové lidi a pořadatelům závodů pomůžeme k lepší účasti,“ vysvětlil za organizátory Martin Gazda.
Pohár má mít patnáct závodů a termínová listina ještě není uzavřená. Závodníci poběží na maratonské i půlmaratonské trati, na patnáct kilometrů, do vrchu i pod deset kilometrů. „Chceme, aby se v tom našel každý,“ dodal Gazda.
Do celkového hodnocení budou započítávat osm nejlepších výsledků, aby nemusel každý odběhnout celou termínovou listinu. Přitom bodové ohodnocení je nastavené pro každý závod stejně za pořadí a je jedno, jestli je to maraton nebo běh na pět kilometrů.
Za celkové pořadí budou odměny. Ty získají i vítězové jednotlivých kategorií, týmy nebo nejpilnější běžec.
V termínové listině lidé nenajdou nové závody. Pohár zaštítí zavedené a dlouholeté běžecké akce po celém kraji. „Chceme závody ve všech částech kraje,“ vysvětloval Gazda.
První ročník poháru začne v lednu 2011 na podzemním Maratonu v Mercury centru. Dalšími díly seriálu budou běhy v Kamenném Újezdu, Velešíně, Bujanově nebo v Kaplici. V Budějovicích poběží závodníci hodinovku na dráze ve Čtyřech Dvorech a chybět nebude ani listopadový běh Kolem Sokolského ostrova. Na trať se vydají i v Hluboké nad Vltavou, dvakrát v Písku, ve Strakonicích a na Jindřichohradecku v Dačicích a kolem Hejtmanu v Chlumu u Třeboně. „Tam to dolaďujeme,“ dodal Gazda.
Podobně ještě neví, jaký závod do poháru zařadí z Táborska. Úplně jistý není ani běh na šumavském Stožci. „Konečná termínovka bude v září,“ přiblížil Gazda.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video