Bizarní soutěž v pojídání živých švábů skončila smrtí vítěze | E15.cz

Bizarní soutěž v pojídání živých švábů skončila smrtí vítěze

Živý šváb nevypadá jako typická lahůdka.
Živý šváb nevypadá jako typická lahůdka.
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dlouho se ze svého vítězství netěšil dvaatřicetiletý Američan, který se na Floridě účastnil bizarní soutěže v pojídání živých švábů. Krátce poté, co spolykal desítky živých švábů a nádavkem něco živých červů, se mu udělalo špatně a zemřel, napsala v noci na dnešek agentura AP.

Soutěže pořádané obchodem s živými plazy v Deerfield Beach asi 60 kilometrů severně od Miami se v noci na sobotu účastnilo asi 30 soutěžících. Hlavní cenou byla živá krajta.

Vítězem se stal Edward Archbold, který ale krátce poté přímo před obchodem zkolaboval a v nemocnici, kam byl přepraven, už lékaři jen konstatovali smrt. Úřady nyní čekají na výsledky pitvy, která má zjistit, co smrt způsobilo.

Žádný jiný z ostatních soutěžících zdravotní problémy neměl, uvedl úřad místního šerifa. „Cítíme se příšerně,“ řekl novinářům majitel obchodu Ben Siegel, podle nějž Archbold nevypadal před soutěží nemocný. „Zdálo se, že se jenom chce předvést, byl hrozně milý. Byl duší celého toho podniku,“ dodal Siegel.

Jeho právní zástupce upřesnil, že všichni soutěžící podepsali předem prohlášení, že „přijímají odpovědnost za účast v této mimořádné a neortodoxní soutěži“. Brouci, které během ní polykali, pocházeli z hmyzích zásob, které jsou „bezpečně a v kontrolovaném domácím prostředí pěstováni coby krmení pro plazy“, dodal právník.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.