Budějovičtí nejraději jezdí na pískovny | E15.cz

Budějovičtí nejraději jezdí na pískovny

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čtenářům Sedmičky, kteří hlasovali v internetové anketě, se nejvíc líbí přírodní koupání.

Když je hezký den, raději vyjedeme z Budějovic. Tak dopadla velká anketa Sedmičky. Redakce testovala koupaliště, která jsou pro obyvatele krajského města atraktivní, a pak dala prostor čtenářům. Na webu Sedmicka.cz vybírali z dvanácti míst. Hlasování bylo vyrovnané. Nejvíc, a to dvanáct procent, dostala pískovna ve Vlkově u Veselí nad Lužnicí. Dokazuje, že jsou Budějovičtí ochotní jet za kvalitním koupáním i více než třicet kilometrů. Neodradilo je ani to, že kvůli povodňovému začátku léta sužovali oblasti kolem Lužnice úporní komáři. Ale kdo přijel a vytrval, mohl si připadat jak u moře.
Ani druhé nejúspěšnější koupaliště této ankety není úplně nejblíž. Olešník vzdálený od Budějovic necelých dvacet kilometrů má moderní a dobře vybavený areál letní plovárny.
Lipno čtenáři zařadili na třetí příčku. Jihočeské moře i letos naplnilo předpoklad, že má z velkých rekreačních oblastí v kraji nejčistší vodu.

Mydlák a a řeky dostaly vyrovnaný počet bodů

Teprve na dalších místech se internetové hlasování konečně dostalo do Budějovic a bližšího okolí. Vyrovnaný počet, tedy devět procent hlasů, dostal rybník Mydlák u Zlivi a budějovické řeky Malše a Vltava.
O procento méně získal třeboňský Svět s nostalgickou pláží Ostende. Stejný počet lidí hlasovalo pro budějovickou plovárnu, která by ovšem příští rok mohla mít šanci na lepší umístění, protože ji čeká rekonstrukce. Vylepší hlavně bazény, které zásah nutně potřebují, protože slouží už od roku 1993.
„Rada města už schválila výsledné pořadí nabídek ve veřejné zakázce. Na prvním místě se umístila firma EDIKT a.s. s cenou přes pětašedesát milionů korun,“ upřesnila mluvčí radnice Jitka Welzlová.
Po sedmi procentech hlasů dostala plovárna v Hluboké nad Vltavou a rybníky Mrhal a Štilec. Pod nimi se umístila plovárna ve Volyni na Strakonicku, která byla z celého seriálu nejvzdálenějším místem. Je to kulturní památka s působivou atmosférou starých časů.
Žebříček uzavírá plovárna v Dobré Vodě u Budějovic. I tam teď mají v plánu rekonstrukci bazénů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.