Cena města Hranic: lidé nominovali osm osobností | e15.cz

Cena města Hranic: lidé nominovali osm osobností

nad

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hudebník Bronislav Ludmila, fotograf Tomáš Pospěch, historik Jiří Nebeský, učitel hudby Josef Vývoda, lékař Stanislav Kuthan, pedagog Oldřich Kubíček, Danuše Čajková a Dagmar Strnadová. To je osm hranických osobností, které lidé z Hranic nominovali na Cenu města.

Poslední termín na nominace byl v pondělí 12. října. „O tom, kdo cenu z osmi nominovaných dostane, rozhodnou radní,“ informoval mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. Slavnostní udělení Ceny města se předpokládá 25. listopadu a finanční odměna pro oceněné je 10 tisíc korun.

Kdo už získal Cenu města

V roce 2005 bylo navrženo na Cenu města sedm osobností a cenu dostali Václav Bednář, Anna Musilová a Josef Slimáček. V roce 2006 lidé podali sedm návrhů a ocenění byli Miroslav Černý, Ing. Jan Jaroš, PaedDr. Taťána Jonasová a Základní umělecká škola Hranice. V roce 2007 poslali lidé jen tři návrhy a oceněni byli Vítězslav Tugendlieb a PaedDr. Jaroslav Strnad. V roce 2008 dostala radnice dva návrhy a oceněn byl Dr. Ing. Rudolf Novák, in memoriam.

Komu se ocenění uděluje

Cena města se uděluje jako ocenění autorů významných děl, objevů a vědeckých prací nebo osob a kolektivů, které podaly mimořádný výkon, dosáhly významných úspěchů nebo vykonaly ocenění hodné skutky a ony samy, nebo předmět ocenění mají vztah k městu.

Kdo si podle vás zaslouží Cenu města Hranic? DISKUTUJTE

Autor: nad

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video