Češi jsou stále národem chatařů a chalupářů | E15.cz

Češi jsou stále národem chatařů a chalupářů

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přišlo léto a s ním ožily i tisíce chat, chalup a dalších rekreačních nemovitostí ve všech koutech České republiky. Statistiky realitních kanceláří hovoří o tom, že zájem Čechů o vlastní rekreační nemovitost nijak nepolevuje.

[file:10834:small:right]

Pro nákup vlastního objektu k trávení volného času je nyní velmi příznivá doba, ceny rekreačních nemovitostí šly rovněž dolů a jsou na velmi nízké úrovni. Samozřejmě to neplatí plošně pro celou republiku, v těch nejatraktivnějších rekreačních oblastech není k žádnému skokovému snížení cen důvod, chata u Berounky či v Posázaví bude vždy velmi žádaným zbožím. I v létě se ale stavějí klasické developerské projekty a realitní trh netrpělivě čeká na to, jak dopadne na půdě českého parlamentu projednávání plánovaného zvýšení DPH. Od něho si developeři slibují výrazný nárůst zájmu o nově postavené byty. Zda se jejich přání splní, ukážou příští týdny a měsíce.

Stejně jako vás, naše věrné čtenáře, čeká nyní odpočinek a dovolená, na pár týdnů se odmlčí i Realit. Další číslo pro vás připravujeme až na září. Přeji vám proto jménem celého týmu, který Realit připravuje, krásné prožití léta a ničím nerušený odpočinek.

*Tomáš Johánek, šéfredaktor*

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video