Česká část americké realitní sítě Coldwell Banker má nové vedení i majitele | E15.cz

Česká část americké realitní sítě Coldwell Banker má nové vedení i majitele

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jediným majitelem a prezidentem tuzemské pobočky velké americké realitní sítě Coldwell Banker se stal Daniel Köchert. V čele firmy vystřídal Petra Krále, od kterého získal také jeho podíl ve společnosti. Köchert byl od začátku v české části Coldwell Banker investorem, nyní síť přímo převzal. „Řízení sítě dvěma majiteli nebylo úplně ideální,“ uvedl generální ředitel Coldwell Banker ČR Tomáš Satrapa.

Původní šéf Coldwell Banker ČR Král chtěl mít na českém trhu už letos kolem stovky prodaných licencí. „Nenaplnění tohoto plánu je jedním z důvodů, proč se Petr Král rozešel s investorem,“ poznamenal Satrapa. Firma podle něj chce mít nyní realističtější plány, expanze má být pomalejší, ale pečlivěji připravená. Coldwell Banker má nyní v Česku 15 poboček, podle Satrapy je reálné, že koncem roku 2012 to může být 55 poboček. Skutečný rozsah expanze bude ale záviset také na celkovém vývoji ekonomiky, případné krizi a také ochotě bank půjčovat lidem na bydlení, řekl manažer. Na druhou stranu si však Coldwell Banker od ochlazení realitního trhu slibuje, že pod jeho křídly přistanou noví prodejci nemovitostí.
Coldwell Banker má v Česku před podpisem smlouvy s dalšími realitními kancelářemi, které se mají přidat pod jeho značku. „Do konce ledna bychom mohli mít kolem 22 fungujících poboček,“ dodal Satrapa. Poslední velkou akvizicí bylo letošní spojení s realitní franšízovou sítí Union Partners. Coldwell Banker podniká v Česku od roku 2010, přičemž funguje na bázi prodeje franšízových licencí. Podobně jako další franšízové řetězce poskytuje svou značku, znalosti, dodavatelské výhody a způsob podnikání druhým osobám, které mu pak odvádějí část zisku. Firma je součástí amerického koncernu Realogy. Do této skupiny patří také například realitní sítě Century 21, Era nebo Sotheby’s International, které rovněž podnikají v Česku. Mezi největší konkurenty firmy patří na tuzemském trhu například RE/MAX, který pochází také z USA, nebo domácí M&M reality či Realitní kancelář Sting.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video