Chrudim vyrovnala finále | e15.cz

Chrudim vyrovnala finále

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Futsalisté Era-Packu Chrudim porazili Teplice a srovnali stav finálové série.

Možná nejlepší finálovou sérii v historii první futsalové ligy zatím nabízí souboj mezi Era-Packem Chrudim a Balticflorou Teplice. Chrudimští futsalisté obhajují čtvrtý titul v řadě a úspěchy sbírají i na mezinárodní scéně. Jenže Teplice jsou první zcela profesionální klub v zemi, složený převážně ze zahraničních hráčů. „Chrudim vládne pět let. Teď chceme vyhrát my,“ přiznává teplický kapitán Martin Dlouhý. Nikdo se tak nemůže divit, že po dvou zápasech je stav vyrovnaný 1:1. Zatímco v prvním duelu zvítězily Teplice 4:1, v tom druhém dominovala Chrudim 5:0.
„Je to klasické utkání play-off dvou vyrovnaných soupeřů. My jsme po obranné stránce odvetné utkání zvládli lépe, než to první, a také nám trochu přálo štěstí. Soupeř nastřelil dvě tyčky a jedno břevno, ale na to se nehraje. My jsme svoje šance proměnili a v závěru jsme se soustředili na to, abychom ubránili power play,“ říká chrudimský trenér Ota Stejskal.
Dvě branky vstřelil v zápase Petr Vladyka, po jedné přidali Cacau a v power play soupeře se trefili Michal Mareš a dokonce brankář Tomáš Meller.
„Zápasy s Teplicemi budou hodně o prvních gólech. Dokázal jsem při první trefě protlačit míč do branky a zápas se tím zlomil. Teplice musely hru otevřít a nám vyhovovalo, že jsme mohli chodit do otevřenější obrany,“ říká úspěšný střelec Petr Vladyka.
Série se teď přesouvá na hřiště Teplic. Třetí utkání se hraje v sobotu a čtvrté v pondělí. Obě se odehrají pod dohledem kamer České televize.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video