Crestyl a UBM zahájily stavbu administrativní budovy DOCK 01 | e15.cz

Crestyl a UBM zahájily stavbu administrativní budovy DOCK 01

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Developerské skupiny Crestyl a UBM zahájily v červenci stavbu administrativní budovy DOCK 01, na které obě společnosti spolupracují. DOCK 01 nabídne celkem 9 000 čtverečních metrů kancelářských ploch a představuje investici ve výši 480 milionů korun. V současné době je pronajato již 30 % plochy. Dokončení stavby, jejímž generálním dodavatelem je firma PORR, je naplánováno na podzim 2013. DOCK 01 je první z celkem čtyř fází komerční části pražského projektu DOCK skupiny Crestyl, kde se spolupráce s UBM týká pouze budovy DOCK 01.

„O celý projekt DOCK v pražské Libni registrujeme stále větší zájem. V posledních týdnech jsme úspěšně dokončili a zkolaudovali první etapu rezidenční části, na kterou nyní navazujeme stavbou první kancelářské budovy v tomto projektu. Dokončení administrativního objektu DOCK 01 je plánováno na podzim příštího roku,“ říká Martin Novák, ředitel pro komerční akvizice a pronájem skupiny Crestyl, která je developerem celého projektu DOCK.

DOCK 01 nabídne celkem 9 000 čtverečních metrů plochy. Osmipatrová budova je navržena podle posledních architektonických trendů a její konstrukce umožňuje dosahovat významných úspor energie při běžném provozu. Počítá se s tím, že DOCK 01 obdrží prestižní celosvětovou certifikaci dlouhodobě udržitelných projektů LEED Gold. Kancelářský prostor je velmi variabilní a budova je tak vhodná pro firmy různých velikostí – každý nájemce přitom samozřejmě bude mít k dispozici své oddělené zázemí. To je umístěno ve středních částech jednotlivých jednotek, takže pracovní místa jsou umístěna okolo oken, která jsou otevíratelná. V dvoupodlažním podzemním parkingu bude celkem 87 parkovacích stání.

Komerční část areálu zahrnuje kromě první etapy DOCK 01 i další tři části. Celková podlahová plocha komerční části pak činí přibližně 80 tisíc m2 a celkové investiční náklady 4,3 miliardy korun. Největší plochu obsadí kancelářské prostory, součástí areálu ale budou i obchody, restaurace a kavárny – jedna z nich přímo na břehu řeky. Vedle komerční části zahrnuje projekt DOCK také byty. Rezidenční část nabídne ve třech etapách na ploše 40 tisíc čtverečních metrů celkem 320 nadstandardních bytů. Luxusní bytové domy budou umístěny přímo podél břehů dvou slepých ramen Vltavy a budoucím obyvatelům již nyní nabízejí i marinu či přístavní molo k procházkám a relaxaci. Celková investice do rezidenční části činí 3,5 miliardy korun. Do nedávno zkolaudované první etapy zahrnující 58 bytů se noví obyvatelé nastěhují již na konci léta.

Na komerční části projektu DOCK spolupracují dvě přední architektonické kanceláře – 4A architekti a S.H.S architekti. Právě projekční kancelář S.H.S architekti je podepsána pod budovou DOCK 01. V portfoliu S.H.S architekti jsou administrativní budovy, bytové domy, ale i vily nebo speciální účelové objekty.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery