ČSOB přispěla částkou 900 tisíc korun na projekty obnovy krajiny v regionech | E15.cz

ČSOB přispěla částkou 900 tisíc korun na projekty obnovy krajiny v regionech

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
ČSOB ve spolupráci s Nadací VIA představila veřejnosti tři úspěšné projekty podpořené v rámci tzv. Velkých komunitních grantů, které na svou realizaci získají shodně částku 300 tisíc korun. Vítězné projekty patří do druhé části grantového programu „ČSOB a Era pro podporu regionů 2011“, která se v letošním roce orientovala na „obnovu kulturní krajiny a péči o životní prostředí“. Rozhodování o vítězích bylo ve třetím ročníku tohoto grantového programu velmi obtížné, protože konkurence kvalitních programů byla veliká. Z osmi finálových získávají nakonec podporu následující projekty: „Obnova kulturní krajiny v Libochovičkách“ (Středočeský kraj), „Cesta otevřená“ (Spálené Poříčí a Blovice – Plzeňský kraj) a „Mokřady Jablonné – místo pro lidi i pro přírodu“ (Jablonné v Podještědí – Liberecký kraj).

Cílem letošního grantového programu Velké komunitní granty ČSOB bylo podpořit takové projekty, které by řešily problematiku obnovy kulturní krajiny a péče o životní prostředí, a měly by současně pozitivní komunitní dopad, neboť jednou z podmínek udělení grantu bylo aktivní zapojení místních obyvatel. Projekty se musely týkat lokalit ve volné krajině, to znamená mimo zastavěné části obcí a měst. Z celkového počtu 21 přihlášených projektů vybrala pětičlenná nezávislá komise 8 nejlépe hodnocených, které byly následně navštíveny za účelem bližšího seznámení se s lokalitou. Z navštívených projektů byly na zasedání hodnotící komise vybrány tři vítězné, které byly dnes představeny. Vítězné projekty budou realizovány do konce listopadu roku 2012.
„Velké komunitní granty se staly již stálicí programu pro podporu regionů. Všechny nás opět překvapilo množství kvalitních projektů, jejichž úroveň byla skutečně vysoká. Vybrat mezi nimi tři nejlepší bylo opravdu náročné. Věříme, že jsme vybrali projekty, jejichž realizace potěší nejen lidi z dané obce, ale i všechny, kteří tato jedinečná místa v budoucnu navštíví,“ komentovala letošní ročník tzv. Velkých komunitních grantů Pavlína Housová, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB. Přestože počet přihlášených projektů byl v letošním roce nižší (v roce 2010 jich bylo 28) a dvě žádosti musely být vyřazeny z důvodu nesplnění formálních náležitostí, celková kvalita projektů byla zase o něco vyšší. Nejčastějším tématem všech projektů byla obnova cest a stezek. Mezi nejaktivnější kraje patřil kraj Středočeský, Jihočeský a Jihomoravský. V těchto krajích byly shodně podány celkem 3 žádosti. Z pohledu složení žadatelů bylo celkem 11 občanských sdružení, 9 obcí a 1 mezinárodní nezisková organizace.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video