Droužkovice na vlastní nebezpečí | E15.cz

Droužkovice na vlastní nebezpečí

Na koupaliště v Droužkovicích u Chomutova se sjíždějí lidé z širokého okolí, i když je to jenom hasičská nádrž.

Droužkovice / Koupání ve vesnici Droužkovice milují hlavně děti, protože nemusí dodržovat žádná pravidla. Mohou řádit na nafukovacích duších nebo se třeba koupat v tričku. „Líbí se mi tady všechno, ale hlavně gumy, protože tu na nich smíme blbnout,“ říká devítiletý Tomáš Salaďák.

Sportovní vyžití

Dvě duše z pneumatik jsou ale jednou z mála tamních atrakcí. Návštěvníci mají k dispozici už jen hřiště na plážový volejbal a malý fotbal, nejmenším dětem slouží ke hrám prolézačky. Kolotoč by po zimě zasloužil výměnu ztrouchnivělých dřevěných sedaček.

Původ vody

Devětasedmdesát metrů dlouhý betonový bazén napouští z nedalekých oprámů, které tu zbyly po bývalém dolu Jana Žižky. Čtyřikrát za letní sezonu provozovatel vodu mění.

Požární nádrž

Bazén je rozdělený na dvě části. První je třicet metrů dlouhé brouzdaliště, kde je velmi dlouho mělká voda. To ocení zejména matky s dětmi. Druhá část je plavecká. Hloubka tu dosahuje téměř dvou metrů. Dříve stával v bazénu skokánek, ale radní ho museli nechat odstranit. „Jednou se tady stal při skoku do vody úraz. Pojišťovny pak měly problém s proplacením, protože naše nádrž není vedená jako veřejné koupaliště. Bazén je v katastru zapsaný jen jako požární nádrž,“ vysvětlil k můstku starosta Droužkovic Milan Živný.

Na vlastní nebezpečí

Díky tomu, že je droužkovická plovárna vedená jako nádrž pro hasiče, na kvalitu vody se až tak nehledí. Proto je sem vstup zdarma. Starosta Droužkovic ale upozorňuje, že koupání je jen na vlastní nebezpečí. „Chtěli bychom udělat z nádrže bazén se vším všudy, ale zatím na to nemáme peníze. Nejen, že je drahé postavit vlastní čističku, ale i následná údržba je velmi nákladná,“ smutně dodává Živný. I přesto se v minulých letech dočkal bazén povrchových úprav. Obec v něm nechala zabetonovat praskliny a díry. Vesnice sice nemá dost peněz na údržbu areálu, i tak se jí ale podařilo prosadit nové záchody. Vznikly z poloviny šaten za kioskem. Staré toalety u vchodu zůstaly také.

Sport, hudba i zábava

Droužkovice pořádají na břehu rekreačního areálu různé kulturní akce jako jsou Vodní hrátky, na kterých mezi sebou soutěží vesnice v netradičních sportovních disciplínách, nebo hudební přehlídku Fesťáček u vody. Na ten se sjíždějí známí zpěváci umělci a muzikanti jako třeba Anna K, Ivan Mládek nebo Martin Maxa.
„Na Fesťáčku u vody jsem byl už podruhé. Sejde se tam kolem tisícovky lidí. Atmosféra je úžasná, na koncert do Droužkovic kdykoli rád přijedu. Jen vykoupat bych se tam asi nejel. Mám to z domova čtyřicet kilometrů, je to pro mě z ruky,“ svěřil se litvínovský zpěvák Martin Maxa.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.