Eda se změní ve Všechnozmáka

Kladenské divadlo uvede netradičně ve dvou dnech, v sobotu 13. a v neděli 14. listopadu, světovou premiéru hry Game Boy.

Dramaturg Mětského divadla v Kladně Petr Kolečko a režisér inscenace Tomáš Svoboda spolu se skladatelem Petrem Wajsarem připravili muzikálový příběh ze světa počítačových her.

Průvodcem v ději je postava Všechnozmáka, hrdiny všech dětských srdcí a nejoblíbenější herní postava novinky na Gameboyi. Jako svou postavu si ho vybírá také Eda. Chlapec, na kterého jeho rodiče nemají čas.

Eda nevnímá realitu

„Edovi se naráz otevře fantaskní svět. Svět tak krásný, že se na něm stane natolik závislý, že v reálném životě přestane prakticky existovat. Velmi přímočaře to znázorňujeme ve druhé rovině našeho muzikálu. V ní Eda už nevnímá realitu a rodiče ho musejí odvézt do nemocnice,“ uvádí autor hry Petr Kolečko.

Zatímco doma leží Eda s nachlazením, ve hře se stává Všechnozmákem, který umí létat na sáňkách nebo přechytračí Hádankohřiba. Na konci hry by měl vysvobodit čaroděje. Když se to podaří, tak se rodiče, kteří se hádají, zase budou mít rádi…

Benoni podléhá fantazii

„Kladnu chybí muzikálový příběh pro děti od šesti do osmnácti let ze světa jejich počítačových her,“ říká spoluautor hry Tomáš Svoboda.
Štěpán Benoni, představitel Všechnozmáka, prý nikdy počítačovým hrám neholdoval.

„Nemám možnost napodobovat nic konkrétního, ale je to práce s fantazií, která mi připadá zajímavá,“ komentuje svou postavu Benoni.

Součástí obou premiér (začínají vždy v pět hodin odpoledne) je losování vždy jednoho diváka, který získá herní konzoli Nintendo DSi XL Special Edition Pack.