Exkluzivně: Kladenští fotbalisté mají nového trenéra

Novým trenérem druholigového SK Kladno se stal Jaroslav Peřina, který do konce loňského roku vedl dorost Slavie.

„Dohodli jsme se, že začne u týmu působit od čtvrtka 6. ledna, kdy začíná zimní příprava. Zatím má u nás smlouvu do června,“ řekl šéf klubu Eduard Novák.

Jaroslav Peřina měl původně od ledna působit u mládeže v Dukle Praha.

„Druhá liga je pro mě výzva. zatím jsem trénoval jen Vyšehrad ve třetí lize. Za svůj největší trenérský úspěch považuji současné postavení slávistického dorostu. A také počet vstřelených gólů. Útočný styl budeme vyznávat i v Kladně,“ uvedl Peřina.

Na trenérské lavičce mu budou pomáhat bývalý trenér SK Stanislav Hejkal, bývalý prvoligový hráč Jan Kraus a brankáře povede i nadále Petr Kostelník.

„Rád se k mužstvu ve čtvrtek připojím, ale musíme s klubem vyřešit nějaké záležitosti z minulého roku,“ uvedla brankářská legenda.

Nepřímo tak uvedl, že SK by v současné době měl řešit dlužné částky, které má především vůči hráčům.

„Už na tom pracujeme. Tento týden splatíme půjčku jedenáct milionů městu, pak se dostane na další závazky. Musíme sehnat strategického sponzora,“ řekl předseda představenstva SK Josef Drahota.

Peřina bude mít ve čtvrtek k dispozici jedenáct hráčů z prvního týmu, pět fotbalistů z rezervy, dva gólmany a dva dorostence.

S mužstvem nebudou na jaře pokračovat David Zoubek, Martin Hyský a Tomáš Klinka, kteří si shánějí angažmá. To má už jisté brankář Roman Pavlík, jehož si na jaře nechá Plzeň.