Facebook vrací úder a „zpřehlední“ zeď | E15.cz

Facebook vrací úder a „zpřehlední“ zeď

Facebook vrací úder a „zpřehlední“ zeď
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ČTK/Fotobanka ČTK/Horázný Josef, Štěrba Martin
Krátce po Googlu oznámil novinky ve své sociální síti i Facebook. Na oficiálním blogu se objevil soupis vylepšení zdi, na které se zobrazují stavy od přátel. Facebook už dříve koketoval s novým způsobem zobrazování, kdy ani tak nectil chronologii, ale spíše předpokládanou důležitost zpráv, a nyní v tom pokračuje.

Nově se tedy budou v seznamu zpráv a změn ve vaši síti zobrazovat nejprve nejdůležitější zprávy (nejkomentovanější, s nejvíce „Líbí se mi“ aj.) na úkor chronologického řazení. Větší by měly být také fotografie. Facebook by měl napříště rozpoznat, jak často na Facebook chodíte a podle toho uspořádá zprávy podle důležitosti. I když se tedy přihlásíte jednou za týden, nejprve byste měli narazit na zprávičky s největším sociálním „buzzem“.

Nový řadící mechanismus zpráv zvýrazní fotografie a podle četnosti návštěv na síti odhadne, jaké zprávy přátel jsou pro vás nejzajímavějšíNový řadící mechanismus zpráv zvýrazní fotografie a podle četnosti návštěv na síti odhadne, jaké zprávy přátel jsou pro vás nejzajímavějšíAutor:
Nový řadící mechanismus zpráv zvýrazní fotografie a podle četnosti návštěv na síti odhadne, jaké zprávy přátel jsou pro vás nejzajímavější

Abyste ale nepřišli o ten zbytek, který se logicky posune níže, zavádí Facebook ještě speciální „Ticker“. Je to vlastně postranní panel, který vzdáleně připomíná roletové menu „Oznámení“ z Google+. V podstatě to bude agregátor všech stavů, dozvíte se zde tedy, kdo zrovna získal nové kamarády, kdo si zahrál nějakou hru, kdo komu okomentoval příspěvek a tak dále.

Druhou novinkou je seznam změn v síti, který vzdáleně připomíná roletové menu z Google+Druhou novinkou je seznam změn v síti, který vzdáleně připomíná roletové menu z Google+Autor:
Druhou novinkou je seznam změn v síti, který vzdáleně připomíná roletové menu z Google+

Novou funkci bude Facebook uvolňovat postupně. Pokud je už ve svém profil uvidíte, určitě se pochlubte se zkušenostmi v diskuzi pod článkem.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!