Ferrari šlapalo, jako když kulomet střílí | E15.cz

Ferrari šlapalo, jako když kulomet střílí

Martin Straka Ostrava

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Závodník Dan Želinský si na prahu sezony užívá samé radosti. Převzal pohár za loňské úspěchy a na trati F1 Hungaroring okusil mocný speciál Ferrari.

Řidič rychlých automobilů Dan Želinský dostal v pražském sídle Autoklubu ČR trofej za svůj nejlepší výsledek v kariéře, třetí místo v okruhovém Mezinárodním mistrovství České republiky královské Divize 4, a vzápětí přijal nabídku polského týmu Ferrari ke zkušebním jízdám.
S modelem 430 GT3 testoval v Budapešti. „Mé časy byly velmi slibné. Jel jsem rychleji než šéf týmu a pilot Max Stanco a za zkušeným Slovákem Jankem Danišem jsem zaostal o pár desetin vteřiny,“ vypráví Želinský, jedenadvacetiletý student Vysoké školy logistiky v Přerově.
Mladík je sice na italské stroje zvyklý, hlavně loni řídil pouze tato auta z týmu Menx, nicméně zkušenost v Maďarsku mu přinesla zcela jiné požitky. „Ferrari od polských kolegů bylo výrazně jiné než vozy, které jsem řídil dřív. Má 550 koní, což je už pořádná síla, a hlavně se v něm řadí sekvenční převodovkou. Jenom mačkáte pádla na volantu a rychlostní stupně tam padají, jako když pálí kulomet,“ líčí Ostravan Želinský ze stáje Greyhound Racing.
Multišampion Stanco byl z výkonu mladíka nadšený a vše směřuje ke vzájemné spolupráci. „Dany se ukázal jako naprostý profík. Ještě si společně vyzkoušíme brněnský okruh a myslím, že se dohodneme na společné posádce Želinský, Daniš, Stanco,“ tvrdí polská legenda Stanco.
Rudolf Želinský, Danův otec a manažer, také nevidí jedinou potíž pro nový závodnický svazek. „Naše dohoda by měla být už jen formalitou, věřím, že v Jarní ceně Brna se na start první tříhodinovky roku postaví nová a velmi silná posádka,“ dodal Želinský starší.

Autor: Martin Straka Ostrava

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video