Google koketuje s novou podobou své sítě Plus. Je kontroverzní | E15.cz

Google koketuje s novou podobou své sítě Plus. Je kontroverzní

Google Plus
Google Plus
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: India7 Network via Flickr

pav, Jakub Čížek, Živě.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Google experimentuje s novou podobou svého komunitního webu Plus. Nová verze webu je zatím experimentální a volitelná. Na stránce je pobídka, jestli chce uživatel novou podobu vyzkoušet, nebo klepnutím na horní pole vyhledávání se přepnout do experimentálního vzhledu.

Google na svém blogu píše, že se snažil rozhraní maximálně zjednodušit, takže na webu je opravdu silně patrný jednoduchý materiálový mobilní vzhled. Prvky jsou větší a oproti původnímu třísloupcovému vzhledu nyní uvidíte jen dva. Obsahu je tedy na obrazovce méně a posuvník bude váš největší přítel.

V přehledu se zároveň pod příspěvkem zobrazuje jen úzký proužek s rotujícími komentáři. Aby jich uživatel viděl více, musí na příspěvek klepnout a otevřít jej. To je docela nepříjemné a snižuje to celkovou interakci – ne každý bude otevírat příspěvek po příspěvku, aby se podíval na reakce, popisuje web Živě.cz.

Ačkoliv je nový Google+ vizuálně jednodušší, pro mnoho operací nyní musí uživatel vícekrát kliknout myší a to včetně napsání nového příspěvku. Namísto psaní rovnou do textového pole je třeba extra kliknout, aby se otevřel editor.

Vizuální změnou prošel i prohlížeč obrázků, animované gify se už nenačítají v základním přehledu a zmizel z něho i seznam vašich kruhů – Google je nejspíše hodlá zabít. Celkověˇproměna působí takový způsobem, že Google trošku opouští koncepci standardní sociální sítě se všemi svými atributy, jak ji nastavil Facebook, píše web Živě.cz.

Autor: pav, Jakub Čížek, Živě.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video