Hasiči mistrovsky trefují malý otvor | E15.cz

Hasiči mistrovsky trefují malý otvor

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Výkony často srovnatelné s vrcholovým sportem viděli diváci závěrečného kola Kutnohorské hasičské ligy.

Každé družstvo má sedm členů, každý z nich je nepostradatelný. Stejně jako při ostrém zásahu, když někde hoří.

V lize v případě požárního útoku jde o to, aby tým v co nejkratším čase napojil hadice na stroj, tím začal vysávat vodu z nádrže a přes rozdělovač ji dopravil až do místa určení.

Tím místem je plechová krabice s otvorem o průměru padesát milimetrů. Ve chvíli, kdy voda naplní její desetilitrový objem, soutěž končí.

„K nástřikové čáře musí hasiči uběhnout co nejrychleji sto metrů,“ vysvětlil pravidla pořadatel Libor Krejcar.

„Stroj dává tlak dvanáct atmosfér a udržet hadici pod kontrolou a ještě zacílit do malého otvoru není jednoduché,“ dodal Krejcar.

Soutěž se koná už jedenáct let a je otevřená všem zájemcům i z jiných okresů. V posledním závodě ligy v Malešově startovalo sedm ženských družstev a šestnáct mužských týmů.

Mezi hasičkami byly nejlepší ženy z Krchleb, které jsou v požárním útoku mistryněmi Česka. Hasičům vládli muži ze Zibohlav.

„Chlapi ze Zibohlav už požární útok zvládli za 22,60 vteřiny a to je na úrovni nejlepších časů v republice,“ řekl starosta okresního sdružení hasičů Kutné Hory Jaroslav Dušek.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.