HOCHTIEF představuje novinky v pražském projektu Office Islands | e15.cz

HOCHTIEF představuje novinky v pražském projektu Office Islands

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost HOCHTIEF Development zveřejní virtuální model pražského kancelářského projektu Office Islands na mezinárodním veletrhu Expo Real, jehož 15. ročník se koná 8. až 10. října 2012 v Mnichově. Prvními zájemci o retailové prostory jsou cateringová společnost a provozovatel sítě restaurací KOLKOVNA RESTAURANTS, freshbar nabízející čerstvé koktejly Mangaloo a provozovatel prodejen tiskovin, tabáku a vína Don Pealo, oznámil HOCHTIEF. Projekt se má realizovat v příštím roce.

Prezentovaný model parku Office Islands v tzv. rozšířené realitě (Augmented reality) je novým marketingovým nástrojem společnosti. 3D model projektu je možné si prohlédnout za pomoci tabletu nebo smartphonu a speciálně vyvinutého grafického znaku. „Díky rozšířené realitě uvidí budoucí nájemci projekt v jeho skutečné podobě po dokončení výstavby, tedy včetně rozmístění jednotlivých kancelářských budov, obchodních jednotek a venkovních relaxačních ploch a sportovišť,“ popisuje jednatel HOCHTIEF Development Czech Republic Petr Beneš.

Office Islands nabídne v sedmi budovách téměř 77 000 čtverečních metrů kancelářských a obchodních plochu u stanice metra Letňany. Díky moderním technologiím a zařízením, jakými jsou například chladící trámy, tepelná čerpadla či automatický systém osvětlení vnitřních prostor a venkovního stínění, dosáhnou budovy areálu až 45 procentních úspor energie ve srovnání se standardními nově budovanými komerčními objekty.

Fasády budou osazeny dřevem z lesů s trvale udržitelným rozvojem, využito bude například liaporové zdivo či gabionové obklady. Projekt získal pro všechny budovy průkaz energetické náročnosti třídy „A“ (spotřeba elektrické energie max. 62 kWh / m² / rok), v rámci hodnocení systému LEED získal projekt Office Islands precertifikaci na úrovni Silver. Přes pozemek bude procházet cyklostezka, která spojí komplex s nedalekým obchodním centrem.

HOCHTIEF Development Czech Republic působí v Česku od roku 1997. Společnost provádí development, realizaci a prodej luxusních kancelářských a komerčních nemovitostí budovaných podle západoevropských standardů. Společnost se angažuje i v segmentu bytových nemovitostí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery