HOCHTIEF představuje novinky v pražském projektu Office Islands | E15.cz

HOCHTIEF představuje novinky v pražském projektu Office Islands

Společnost HOCHTIEF Development zveřejní virtuální model pražského kancelářského projektu Office Islands na mezinárodním veletrhu Expo Real, jehož 15. ročník se koná 8. až 10. října 2012 v Mnichově. Prvními zájemci o retailové prostory jsou cateringová společnost a provozovatel sítě restaurací KOLKOVNA RESTAURANTS, freshbar nabízející čerstvé koktejly Mangaloo a provozovatel prodejen tiskovin, tabáku a vína Don Pealo, oznámil HOCHTIEF. Projekt se má realizovat v příštím roce.

Prezentovaný model parku Office Islands v tzv. rozšířené realitě (Augmented reality) je novým marketingovým nástrojem společnosti. 3D model projektu je možné si prohlédnout za pomoci tabletu nebo smartphonu a speciálně vyvinutého grafického znaku. „Díky rozšířené realitě uvidí budoucí nájemci projekt v jeho skutečné podobě po dokončení výstavby, tedy včetně rozmístění jednotlivých kancelářských budov, obchodních jednotek a venkovních relaxačních ploch a sportovišť,“ popisuje jednatel HOCHTIEF Development Czech Republic Petr Beneš.

Office Islands nabídne v sedmi budovách téměř 77 000 čtverečních metrů kancelářských a obchodních plochu u stanice metra Letňany. Díky moderním technologiím a zařízením, jakými jsou například chladící trámy, tepelná čerpadla či automatický systém osvětlení vnitřních prostor a venkovního stínění, dosáhnou budovy areálu až 45 procentních úspor energie ve srovnání se standardními nově budovanými komerčními objekty.

Fasády budou osazeny dřevem z lesů s trvale udržitelným rozvojem, využito bude například liaporové zdivo či gabionové obklady. Projekt získal pro všechny budovy průkaz energetické náročnosti třídy „A“ (spotřeba elektrické energie max. 62 kWh / m² / rok), v rámci hodnocení systému LEED získal projekt Office Islands precertifikaci na úrovni Silver. Přes pozemek bude procházet cyklostezka, která spojí komplex s nedalekým obchodním centrem.

HOCHTIEF Development Czech Republic působí v Česku od roku 1997. Společnost provádí development, realizaci a prodej luxusních kancelářských a komerčních nemovitostí budovaných podle západoevropských standardů. Společnost se angažuje i v segmentu bytových nemovitostí.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!