Hokejisté už trénují na suchu | e15.cz

Hokejisté už trénují na suchu

Michal Miškovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Extraligový tým BK Mladá Boleslav kádr výrazně neobměnil.

Od konce minulé sezony neuplynul ještě ani měsíc, ale boleslavští hokejisté už jsou znovu v pohotovosti. V pondělí zahájili suchou přípravu. „Ze začátku to nejsou žádné náročné tréninky. Spíše se seznamujeme. To horší teprve přijde,“ říká staronový asistent hlavního trenéra Leo Gudas.

Tréninkové bloky

Všichni hráči dostali tréninkový plán. „Budeme trénovat v určitých blocích, po nichž hráči budou mít vždy volný prodloužený víkend,“ vysvětluje Gudas. Suchá příprava potrvá až do osmého července, kdy hráči nastoupí na dvanáctidenní dovolenou. Pak už je bude čekat oblíbenější přípravná část na ledě včetně přátelských utkání.

Vrací se Macháček

Jak vlastně vypadá kádr Středočechů pro nadcházející extraligový ročník? Vedení Mladé Boleslavi se snažilo zachovat kostru týmu, a tak změny nejsou příliš výrazné. Hostování z jiných klubů skončilo Tomáši Frolovi, Jaroslavu Kracíkovi, Jiřímu Ferebauerovi a Jaroslavu Kasíkovi. Smlouva vypršela Tomáši Sýkorovi a Marcelu Šterbákovi.
Klub se naopak dohodl na spolupráci se čtyřmi novými hráči. Útok by měli zkvalitnit Radek Matějovský z Plzně a Tomáš Divíšek z Brna. Dres s logem Škodovky po dvou letech znovu oblékne obránce Petr Macháček, který již působil v Mladé Boleslavi během sezony 2007/2008 a nyní přichází na hostování z Českých Budějovic. Manažeři bruslařského klubu se poohlédli za posilami i v zahraničí a výsledkem je příchod Kanaďana Darrella Haye. Třicetiletý obránce dlouho působil v nižších zámořských soutěžích, ale loňskou sezonu odehrál v norském Lillehammeru. Prozatím bude trénovat v domácích podmínkách a ke svým novým spoluhráčům se připojí až v druhé fázi přípravy.

Král jede sólo

„Je pravda, že nějaké hráče jsme již získali, ale budeme posilovat dál,“ podotýká asistent Gudas. V rodném Finsku se prozatím připravuje Esa Lehikoinen a samostatně trénuje i kapitán týmu BK Mladá Boleslav Richard Král, jenž absolvoval individuální suchou přípravu už loni. K týmu se prozatím nepřipojili ze zdravotních důvodů Lukáš Pabiška s Tomášem Divíškem, ale během nadcházejících dvou týdnů by oba měli být fit. Další útočník Michal Macho reprezentuje Slovensko na probíhajícím světovém šampionátu.

Autor: Michal Miškovský

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video