Hradiště povede koalice bez ČSSD | E15.cz

Hradiště povede koalice bez ČSSD

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Včera večer padlo jasné rozhodnutí. V dalších čtyřech letech povede Uherské Hradiště koalice složená z vítězné ODS, lidovců a koalice TOP 09 a KRUH.

„Místní rada ODS rozhodla o ukončení dalších jednání s ČSSD. na vedení města tak bude spolupracovat s lidovci a TOP 09,“ potvrdil ve středu večer místostarosta za ODS Stanislav Blaha. na radnici tak zřejmě zůstane nejen on, ale i další dva místostarostové Květoslav Tichavský a Evžen Uher.

Dohodnutá koalice bude mít v zastupitelstvu těsnou většinu, tedy čtrnáct hlasů ze sedmadvaceti. Velkou koalici spojenou se sociálními demokraty totiž zástupci TOP 09 zásadně odmítli. „Nebojíme se toho. Jestli je koalice větší o patnáct hlav nebo o jednu, to není zas tak podstatné,“ komentoval lídr TOP 09 Evžen Uher.

V nejbližších dnech se zástupci koaličních stran chtějí sejít a dohodnout podmínky koaliční smlouvy. „Nechceme otálet,“ dodal Uher.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.