Richard Quest: Hvězda CNN s láskou k letadlům | E15.cz

Hvězda CNN Richard Quest: Kariéru ve zpravodajství děláte tím, že jste konzistentní

Michal Šenk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

O americké moderátorské osobnosti Richardu Questovi se toho dá říci a napsat hodně. Netají se svojí homosexuální orientací, nedávno prodělal onemocnění COVID-19, především je to ale skvělý novinář se zapamatovatelným originálním projevem. Do svého pořadu na televizní stanici CNN dokáže dostat důležité hosty ze světa byznysu a vysoké politiky. V minulosti zpovídal například exprezidenta Václava Klause nebo expremiéry Petra Nečase nebo Jana Fischera. Qeustův pořad bude jedním z těch, které od neděle startují v české premiéře (s dabingem) na zpravodajském kanálu Prima CNN News.

Quest Means Business – pořad osmapadesátilého rodáka z Liverpoolu, který už mnoho let vysílá americká zpravodajská stanice CNN – odpovídá podle názvu sebevědomí Richarda Questa. 

Udělat pořad zaměřený na ekonomiku, který diváky neunudí, ale naopak skutečně baví. To je Questova ambice. 

Ministři financí, mezinárodní ekonomičtí činitelé či představitelé velkých světových firem se u Questa rádi nechávají vidět. Quest se proslavil svým temperamentním vystupováním a dynamickým způsobem vedení rozhovorů. Pravidelně vysílá ze summitů skupiny G20 nebo Světového ekonomického fóra v Davosu.

Vystudoval práva, advokátem se formálně stal v roce 1985. Ve stejném roce ho přijali do veřejnoprávní BBC, kde se z pozice stážisty vypracoval až na rozhlasového ekonomického reportéra. Pak byl dlouhá léta zpravodajem z Wall Street. 

Pozdrav Richarda Questa českým divákům

Do CNN přišel v roce 2001, kde se od roku 2005 v pořadu CNN Business Traveller začal naplno věnovat své velké vášni – letadlům a cestování. Quest je totiž mimo jiné i odborníkem na letectví, které na CNN dlouhodobě pokrývá. Byl například na palubě posledního letu ikonického concordu, svět informoval rovněž o mnoha leteckých katastrofách. Napsal i knihu o záhadné ztrátě malajsijského boeingu z letu MH370, kterou v roce 2014 s úžasem sledoval celý svět. Poslední let concordem mimo jiné sám pokládá za jeden z nejsilnějších pracovních i životních zážitků.

„Ale kariéra není jen o takových věcech. Děláte ji tím, že jste ve zpravodajství konzistentní a informujete lidi stále stejně, den za dnem,“ řekl před časem Quest. Vlastní pořad má na CNN od roku 2009. 

Znělka Quest Means Business

Jednal také o angažmá v anglické verzi arabské televize Al Jazeera. „Jako gaye židovského původu mě taková nabídka překvapila,“ nechal se slyšet později. 

Jeho příběh ovšem není pouze růžový. V roce 2008 byl zatčen v newyorském Central Parku pro držení zakázané látky pervitinu. Své psychické rozpoložení té doby označil jako důsledek potlačované homosexuality.

Quest je každopádně víc než byznys, ostatně tak o něm mluví i jeho mateřská stanice. V poslední době zvládl také zkoušku koronavirem. V živém vysílání v polovině dubna oznámil, že byl pozitivně testován na COVID-19. „Mám se ale dobře, modlím se za všechny ty, kteří mají horší problémy,“ uvedl. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video