Richard Quest: Hvězda CNN s láskou k letadlům | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Hvězda CNN Richard Quest: Kariéru ve zpravodajství děláte tím, že jste konzistentní

Michal Šenk

Michal Šenk

O americké moderátorské osobnosti Richardu Questovi se toho dá říci a napsat hodně. Netají se svojí homosexuální orientací, nedávno prodělal onemocnění COVID-19, především je to ale skvělý novinář se zapamatovatelným originálním projevem. Do svého pořadu na televizní stanici CNN dokáže dostat důležité hosty ze světa byznysu a vysoké politiky. V minulosti zpovídal například exprezidenta Václava Klause nebo expremiéry Petra Nečase nebo Jana Fischera. Qeustův pořad bude jedním z těch, které od neděle startují v české premiéře (s dabingem) na zpravodajském kanálu Prima CNN News.

Quest Means Business – pořad osmapadesátilého rodáka z Liverpoolu, který už mnoho let vysílá americká zpravodajská stanice CNN – odpovídá podle názvu sebevědomí Richarda Questa. 

Udělat pořad zaměřený na ekonomiku, který diváky neunudí, ale naopak skutečně baví. To je Questova ambice. 

Biden se poprvé vyjádřil k obvinění ze sexuálního obtěžování, podle něj není pravdivé

Ministři financí, mezinárodní ekonomičtí činitelé či představitelé velkých světových firem se u Questa rádi nechávají vidět. Quest se proslavil svým temperamentním vystupováním a dynamickým způsobem vedení rozhovorů. Pravidelně vysílá ze summitů skupiny G20 nebo Světového ekonomického fóra v Davosu.

Povolání budoucnosti: Od výuky lidí se to moc neliší, říká učitelka umělé inteligence

Vystudoval práva, advokátem se formálně stal v roce 1985. Ve stejném roce ho přijali do veřejnoprávní BBC, kde se z pozice stážisty vypracoval až na rozhlasového ekonomického reportéra. Pak byl dlouhá léta zpravodajem z Wall Street. 

Pozdrav Richarda Questa českým divákům

Do CNN přišel v roce 2001, kde se od roku 2005 v pořadu CNN Business Traveller začal naplno věnovat své velké vášni – letadlům a cestování. Quest je totiž mimo jiné i odborníkem na letectví, které na CNN dlouhodobě pokrývá. Byl například na palubě posledního letu ikonického concordu, svět informoval rovněž o mnoha leteckých katastrofách. Napsal i knihu o záhadné ztrátě malajsijského boeingu z letu MH370, kterou v roce 2014 s úžasem sledoval celý svět. Poslední let concordem mimo jiné sám pokládá za jeden z nejsilnějších pracovních i životních zážitků.

Šéf Kiwi Dlouhý: Za lety zrušené v dubnu a v květnu vracejí aerolinky strašně málo

„Ale kariéra není jen o takových věcech. Děláte ji tím, že jste ve zpravodajství konzistentní a informujete lidi stále stejně, den za dnem,“ řekl před časem Quest. Vlastní pořad má na CNN od roku 2009. 

Znělka Quest Means Business

Jednal také o angažmá v anglické verzi arabské televize Al Jazeera. „Jako gaye židovského původu mě taková nabídka překvapila,“ nechal se slyšet později. 

OBRAZEM: Koronavirus v pouličním umění. Banksy a spol.

Jeho příběh ovšem není pouze růžový. V roce 2008 byl zatčen v newyorském Central Parku pro držení zakázané látky pervitinu. Své psychické rozpoložení té doby označil jako důsledek potlačované homosexuality.

Quest je každopádně víc než byznys, ostatně tak o něm mluví i jeho mateřská stanice. V poslední době zvládl také zkoušku koronavirem. V živém vysílání v polovině dubna oznámil, že byl pozitivně testován na COVID-19. „Mám se ale dobře, modlím se za všechny ty, kteří mají horší problémy,“ uvedl. 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!