Index technologických akcií dosáhl díky Googlu na nový rekord | E15.cz

Index technologických akcií dosáhl díky Googlu na nový rekord

Index posílil hlavně díky výsledkům Googlu
Index posílil hlavně díky výsledkům Googlu
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Index amerických technologických akcií Nasdaq Composite se vyšplhal na nové rekordní maximum díky dobrým hospodářským výsledkům internetové společnosti Google. Indexy Dow Jones a S&P 500 však mírně oslabují.

Kolem poledne newyorského času (18:00 SELČ) vykazoval Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, pokles o 0,4 procenta na 18 046 bodů. Širší index S&P 500 ztrácel 0,1 procenta na 2121 bodů, zatímco Nasdaq si připisoval půl procenta na 5190 bodů.

Cena akcií společnosti Google prudce stoupla a dostala se na rekordní maximum poté, co hospodářské výsledky podniku překonaly očekávání analytiků. Google ve čtvrtek oznámil, že ve druhém čtvrtletí zvýšil zisk o 17 procent na téměř čtyři miliardy dolarů (zhruba 100 miliard korun).

Z příznivých výsledků Googlu těžily rovněž akcie internetové společnosti Facebook. Akcie energetických podniků však oslabovaly kvůli poklesu cen ropy. Dolů zamířily rovněž akcie výrobce letadel Boeing, které zasáhla zpráva o mimořádných nákladech spojených s programem tankovacího letounu KC-46.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video