Iniciativa prosazuje přestavbu ulice Na Poříčí. Jak by mohla vypadat rušná tepna u Masarykova nádraží? | E15.cz

Iniciativa prosazuje přestavbu ulice Na Poříčí. Jak by mohla vypadat rušná tepna u Masarykova nádraží?

Petra Jansová

Iniciativa Go Florenc usiluje o změnu ulice Na Poříčí. Z místa, které funguje v současnoti jako dopravní uzel a na některých místech připomíná periferii, chtějí vytvořit bulvár moderního střihu se širokými chodníky, stromy a novým mobiliářem. Podívejte se, jak by rušná ulice mohla vypadat v budoucnosti.

GoFlorenc před třemi roky zpracovala anketu, podle níž si tři z pěti oslovených lidí přejí, aby se v rušné ulici omezila doprava, vysázela zeleň a rovněž přibylo míst k posezení.

"Úpravou ploch, doplněním zeleně a městského mobiliáře chceme zatraktivnit prostor tak, aby vybízel k zastavení a využití, tedy k pobytu, a nesloužil tak pouze k průchodu, jak je tomu současnosti," přibližuje Danuše Siering z Iniciativy GoFlorenc.

Projekt na úrovni územní studie zpracoval architekt Martin Tichý v roce 2009, tehdy se ale nesetkal s podporou státní správy. Studie byla veřejnosti naposledy představena v rámci iniciativy Masaryčka spojuje před třemi týdny. GoFlorenc o revitalizaci ulice usiluje právě i v souvisloti s plánovanými proměnami v okolí Masarykova nádraží v čele s projekty skupiny Penta.

Prohlédněte si vizualizace v galerii.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!