Investice do kvalitní architektury se jednoznačně vyplatila | E15.cz

Investice do kvalitní architektury se jednoznačně vyplatila

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Projekt Rezidence Libuš, který realizovalo stavební bytové družstvo SICOM ve spolupráci s architektonickým ateliérem KAAMA, hlásí téměř vyprodáno. Na své majitele čekají poslední z celkových 45 bytových jednotek, které se v pražské Libuši postavily.

Rychlost, se kterou se téměř celý projekt vyprodal, jednoznačně dokazuje, že sázka na kvalitní architekturu se jednoznačně vyplatila. Rezidenční trh nabízí řadu projektů, kde je šetření na kvalitní architektuře vidět na první pohled. Nabízí již ale také projekty, které mají vysokou přidanou hodnotu a vynikají kvalitou návrhu i zpracování. Mezi ně patří projekt Rezidence Libuš. Je postavena ze sedmi třípodlažních viladomů A až E. Všechny viladomy jsou propojeny v suterénu, kde jsou kromě technického zázemí umístěna garážová stání a sklepní kóje příslušné k jednotlivým bytům.

Celý areál je oplocený, uzavřený, s množstvím zeleně v okolí objektů, dětským hřištěm, předzahrádkami bytů v přízemí a upraveným parkem ve svém středu. Byty jsou v dispozicích 1+kk až 5+kk o rozloze od 38,9 do 115,4 metrů čtverečních. Podle architekta Karla Mrázka z architektonické kanceláře KAAMA je velmi krátkozrakým řešením šetřit právě na architektuře. A to zejména v dnešní době, kdy nároky klientů na nové bydlení výrazně stoupají a oni jsou stále více připraveni si za kvalitní projekt připlatit.

#####Nesmí se myslet pouze na okamžitý zisk

[file:10281:small:right]

Jak dále uvedl, mezi osvícené developery, kterým nejde jen o okamžitý maximální zisk a dokážou myslet i na budoucnost, patří stavební bytové družstvo SICOM. Jeho zástupci to dokázali již na předchozích projektech, kde i díky kvalitní architektuře neměli žádný problém s prodejem svých bytů, a dokazují to i na svém nejnovějším projektu - Rezidenci Libuš. „Tento projekt se začal realizovat v nejhorší možné době, oni se ale drželi původního záměru a budoucnost ukáže, že to byl velmi dobrý krok,“ míní dále architekt. Podle zástupce architektonického studia KAAMA je investice do dobré architektury stejná jako například investice do starého obrazu nebo do starožitnosti. Kvalitní architektura prý bude mít svou hodnotu trvale a byty v dobře připravených a realizovaných projektech se budou vždy velmi dobře prodávat.

Za úspěchem projektu Rezidence Libuš samozřejmě nestojí jen kvalitní architektura samotných bytových domů, podle architekta Mrázka je důležité, že se celý projekt podařilo uchopit jako celek, a to včetně jeho začlenění do okolní zástavby. „Snažil jsem se tam vytvořit urbanistický mikrosvět, který nabídne kvalitní bydlení. Právě to je jedna z výjimečností tohoto projektu,“ zdůraznil Karel Mrázek. Urbanistický návrh byl takový, že se projekt sice zařazuje do okolního prostředí, zároveň ale kvalitou architektonického řešení a zpracování vyčnívá nad své okolí.

#####Hodnotné projekty za příznivé ceny

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video