J&T prodala v Praze kanceláře na Proseku i sídlo J&T Banky | e15.cz

J&T prodala v Praze kanceláře na Proseku i sídlo J&T Banky

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investiční skupina J&T v Praze prodala dvě významné nemovitosti. Prvním objektem je kancelářský komplex Prosek Point, ve druhé transakci zpeněžila J&T Banka své sídlo v Pobřežní ulici. Informaci potvrdila mluvčí J&T Real Estate Katarína Krajňáková a mluvčí J&T Banky Monika Veselá.

„J&T Banka prodala společnost Bea Development, která je majitelem budovy v ulici Pobřežní, kde má banka sídlo. Ta je zde již jen jako nájemce. Podíl ve společnosti byl odprodán za 224,5 milionu korun,“ uvedla mluvčí J&T Banky. Sumu za prodej kanceláře Prosek Point J&T nesdělila. Náklady na výstavbu tří kancelářských budov na Proseku podle dřívějších informací činily zhruba miliardu korun.

Novým majitelem kanceláří na Proseku je prostřednictvím firmy Prosek Point společnost Continental Investment Holding se sídlem v Lucembursku. Novým jednatelem Prosek Pointu se stal podle obchodního rejstříku Branislav Dej, který je také novým členem představenstva firmy Bea Development, majitele sídla J&T Banky. Předsedou dozorčí rady firmy Bea Development je slovenský podnikatel Roman Korbačka. Ten loni prodal svůj 19procentní podíl ve druhé největší ruské soukromé bance Nomos, v níž 30 procent kontroluje nejbohatší Čech Petr Kellner. Korbačka je podle tisku jedním z nejbohatších Slováků. Současně je bratrem Petera Korbačky, předsedy představenstva J&T Real Estate.

J&T připouští, že se zbaví také dalších realitních projektů. „V Česku i na Slovensku má J&T Real Estate několik projektů připravených na prodej, ale to jen v případě, že pro nás budou podmínky transakce zajímavé,“ řekla Krajňáková. Nevyloučila, že firma v případě zajímavých nabídek bude na realitním trhu naopak nakupovat. Hodnota nemovitostního portfolia J&T Real Estate činila na konci loňského roku přibližně 671 milionů eur, tedy asi 17 miliard korun.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery