Jak strávit konec roku? Třeba jako Bond | E15.cz

Jak strávit konec roku? Třeba jako Bond

Marie Šimice

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Výběr kulturních, sportovních i společenských akcí v Liberci a v Jablonci. Vytáhnout paty z domova se vyplatí.

Zejména dětem čekání na Štědrý večer zpříjemní již pátý ročník Vánočního bruslení zdarma v liberecké Tipsport aréně. Kdo si přinese vlastní brusle, může se prohánět po ledu již od třinácté hodiny. „Každým rokem je opravdu velký zájem. Také letos čeká na bruslaře předělená plocha pro začátečníky a pokročilé.

Večer po rozbalení dárků přichystalo pro nespavce jablonecké kino Radnice štědrovečerní pohádku, třetí díl Alvina a Chipmunků. „Vánoční premiéry se stávají v Radnici již tradicí a každým rokem jejich oblíbenost mezi diváky roste,“ uvedla Naďa Hetešová, provozovatelka kin v Jablonci.

Ti starší mohou zajít do jabloneckého klubu Na Rampě. Údajně jim tam nechal Ježíšek dárek.
Mezi svátky Ježíšek někdy mívá sklony nadělovat nejen dárky, ale i nějaké to kilo navíc. Přebytečný tuk mohou zájemci spálit v Centru Babylon Liberec na cvičení zumby.

„Chodím na lekce celkem pravidelně a už jsem za půl roku zhubla několik kilo, a hlavně mne to baví. Je to super,“ svěřila se Šárka Stehlíková. Pro nadšené lyžaře se i letos 30. prosince uskuteční Jizerský Night Light Marathon. Originální noční závod po Jizerské magistrále s čelovou svítilnou. „Letošní novinkou budou čipy, které zpřesní doběh všech závodníků do cíle. ,“ říká Jana Lhotová, ředitelka Jizerské obecně prospěšné společnosti.

Do zoo s komentářem

Na své komentované prohlídky láká i liberecká zoologická zahrada. Sváteční procházky s průvodcem pořádá od úterý dvacátého sedmého až do pátku třicátého prosince. Vždy od desíti do třinácti hodin. Na komentovanou prohlídku je ale třeba se předem nahlásit přes internet. K návštěvě zvou i liberecká divadla, která hrají mezi svátky.

V osmi sálech Jako už tradičně rozjíždí jednatřicátého od dvacáté hodiny svůj silvestr Centrum Babylon. Taneční orchestry a skupiny budou hrát v osmi sálech. Rodičům nabízí pohlídání dětí dětský koutek s klaunem a vizážistkou až do jedenácté hodiny noční.

Pro ostatní tu bude zábava až do rána s možností rozvozu hostů autobusem po Liberci a Jablonci nad Nisou. „S některými hosty se setkáme již opakovaně. Náš silvestr se jim natolik líbí, že se k nám stále vrací. Nejčastěji přijíždí ze sousedního Polska,“ přiblížila návštěvnost Hana Blaháčková z oddělení marketingu a propagace Centra Babylon Liberec.

Dalším velkým hráčem v oblasti silvestrovského veselí je Clarion Grandhotel Zlatý lev. Ten hostům slibuje originální a nezapomenutelnou noc, tentokrát v duchu hollywoodských filmů. Hollywood Movie Night začne slavnostní klapkou ve dvacet hodin. Kdo dorazí v kostýmu filmového hrdiny, má šanci získat i některý z pobytových voucherů hotelové sítě Clarion.

„Chybět nebudou taneční vystoupení s filmovou tematikou Jamese Bonda, Bond Girls anebo Pomády. Dále tu budou dvě živé kapely, DJ s karaoke a možná přijde i kouzelník,“ prozradil ředitel Clarion Grandhotelu Zlatý Lev Miroslav Souček.

Silvestr ve velkém stylu

Další velkou a stylovou oslavu chystají přímo na Ještědu. „Jedinečnou atmosféru kopce chce každoročně zažít mnoho lidí. Na silvestrovskou oslavu máme vždy plno i vyprodané pokoje,“ uvedla Ivana Jandová, recepční hotelu.

Jako každý rok tady na návštěvníky čekají rautové tabule s alkoholickými nebo nealkoholickými nápoji s konzumací bez omezení.

Nahoru hosty vyveze lanovka, která bude jezdit až do půl třetí do rána. Návštěvníci si případně mohou rozšířit svůj zážitek vítání nového roku o ubytování v architektonickém skvostu místní krajiny.

Autor: Marie Šimice

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video