Jarmark: koledy a bruslení pod věží | E15.cz

Jarmark: koledy a bruslení pod věží

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na náměstí ve Fryštátě se koná Vánoční jarmark s bohatým programem. Lidé si mohou letos poprvé pod radniční věží i zabruslit.

Radovánky v pohodové atmosféře připravilo vedení města pro návštěvníky Vánočního jarmarku v Karviné. Letos poprvé zvou pořadatelé všechny na vánoční bruslení na umělém ledě pod radniční věží. „Je to skvělý nápad. Určitě vezmu kluka a půjdeme si spolu na náměstí zabruslit. Doufám, že se z bruslení stane každoroční tradice,“ vítá tuto novinku Martin Pešek z Karviné.

Bruslení až do večera

První bruslaři vyjedou na umělý led v pondělí 21. prosince v deset hodin dopoledne. „Ve tři hodiny odpoledne slavnostně zahájíme bruslení krasobruslařskou exhibicí malých a velkých krasobruslařů z Karviné. Vstupné bude jen symbolické, a to deset korun na pětačtyřicet minut,“ řekla mluvčí Karviné Šárka Swiderová. Od 22. do 23. prosince si mohou nadšenci zabruslit od desíti hodin dopoledne do devíti hodin večer. Na Štědrý den bude umělý led otevřený dvě hodiny před polednem.
Od prvního svátku vánočního až do 3. ledna si bruslaři zařádí vždy od deseti hodin dopoledne do devíti hodin večer. Ti, kteří si budou chtít vychutnat vánoční atmosféru a poslechnout si koledy a vánoční písně, mohou navštívit historický jarmark.

Ovečky a řemesla

Prodejci na něm nabídnou vánoční ozdoby, ubrusy i svícny. Tržnici provoní vůně medoviny a sladkých perníků. Chybět nebude ani vánoční doprovodný program. „Na trhu vždycky sleduju ukázky tradičních řemesel. Loni se mi nejvíce líbila mincovna a u oslíků se zase nejdéle zdržela vnoučata. Letos je na jarmark určitě přivedu zase,“ řekl pětapadesátiletý Jaromír Wierzgoń. Oslík v zimní zahrádce letos nebude, zato se děti mohou těšit na ovečky s vánočními zvonky. Pro ty nejmenší je připravena Ježíškova vánoční schránka. Jarmark potrvá do neděle 20. prosince. Otevřený bude od pondělka do pátku od jedné hodiny do pěti hodin odpoledne. V sobotu a neděli od desíti do čtyř hodin odpoledne.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.