Kanadské dřevostavby na veletrhu For Wood 2012 | e15.cz

Kanadské dřevostavby na veletrhu For Wood 2012

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sedmý ročník veletrhu dřevostaveb a využití dřeva pro stavbu se uskuteční 8.-11. února 2012. Hlavním tématem budou masivní dřevostavby - sruby, roubenky a vrstvené masivní dřevo (CLT).

Sedmý ročník veletrhu dřevostaveb a využití dřeva pro stavbu se uskuteční 8.-11. února 2012. Hlavním tématem budou masivní dřevostavby - sruby, roubenky a vrstvené masivní dřevo (CLT).

Tato témata budou prostupovat celým veletrhem a také doprovodným programem. Ten zpestří zejména účast rodilého Kanaďana a stavitele srubů - Dereka Notta. Místem konání je renovovaný areál výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Na veletrhu můžete získat inspiraci a objasnit si význam srubových staveb, který přesahuje zaběhnuté české zvyky a názory. Přímo na místě proběhnou setkání a debaty s odborníky z oblasti dřevostaveb a bude se zde stavět ukázka srubu o rozměrech 5 x 4 metry.

„Pro stavbu používáme velice kvalitní dřevo ze zimního kácení a jsme pyšní na to, že stavíme ekologicky nezávadně a z obnovitelných přírodních zdrojů,“ prohlašuje Derek Nott, který již několik let působí v ČR a snaží se vrýt svým životem a stylem práce pod kůži Čechů. „Náš tým mluví dokonale anglicky a česky. Chceme se tímto přiblížit našim cílovým zákazníkům, a změnit tak jejich myšlení v oblasti srubů. Ty totiž rozhodně nejsou jen zimním a letním sídlem, ale plnohodnotným obytným prostorem. Buduji je nejstarším způsobem - metodou full scribe: to znamená přesné orýsování stromů jednoho po druhém a přesné zasazení do sebe, tím jsou naše domy odolné proti počasí, pronikání vzduchu i zvuku,“ doplňuje kanadský stavitel a patron veletrhu FOR WOOD 2012.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery