Kapela Menhir vydala album a vzlétla | E15.cz

Kapela Menhir vydala album a vzlétla

Tři kameny symbolizují letité přátelství, věrné a stabilní. To je tajemství jména Menhir. Zní v něm rock pevný jak skála.

FlyUp! znamená v překladu stoupat, letět vzhůru. Tento kurz nabrala českobudějovická rocková kapela Menhir, když poslala tři nahrávky z nové desky do druhého ročníku mezinárodní hudební soutěže FlyUp! Lidé v ní hlasovali po internetu. Ze šedesáti sedmi přihlášených kapel vybrali do finále v severočeské Bílině dokonce dvě skupiny z Českých Budějovic. „Kapela Sarah nakonec u odborné poroty, jejímž členem byl i zakladatel české roc-kové kytarové školy Vítězslav Štefl, vyhrála a my jsme byli druzí. Máme radost o to větší, že fanoušci náš výkon označili za vysoko nastavenou laťku a poměřovali jím i ty ostatní,“ říká frontman Menhiru Christian Stundner, který v muzice používá zkratku R. Ch.
Hraje na baskytaru a zpívá, píše texty. Spolu s ním tvoří Menhir kytarista Karel Carlos Pečenka a bubeník Míra Lorenc. Vycházejí z hard and heavy kořenů klasického rocku a hrají už jednadvacet let.
Na jaře vydali druhé album, které se jmenuje Rány osudu a obsahuje deset písniček. „Jenom čas rány zahojí, jizvy zůstanou,“ zpívá R. Ch. v titulní skladbě. Ačkoli symbol Menhiru vypadá ostrý jak dýka a vrásčitá ruka na obalu desky je omotaná řetězem, kapela si nikdy nechce zahrávat s násilím, negativismem a černou magií. „Největší radost máme, když vidíme, že se publikum dobře baví, je uvolněné a zpívá si s námi. Do každé písničky se snažíme dát nějakou naději, a hlavně velkou dávku energie,“ vysvětluje zpěvák.
Na CD Rány osudu zní i hlas Jiřího Hebíka z kapely Heband. „Je to týmová práce – čím je parta stabilnější, tím je šance na lepší výsledek. V tom je naše výhoda, protože už se známe hodně dlouho. Navíc všichni děláme muziku jako příjemné odreagování, ne pro obživu, což by nás svazovalo,“ shrnuje R. Ch.
Podrobnosti o Menhiru i termíny koncertů jsou na adrese hard.rockmenhir.cz. Například 18. září vystoupí v píseckém Divadle Pod Čarou a 25. září v českobudějovické Gerbeře na Shockwave festu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!