Karlovarský Hurricane postupuje do extraligy juniorů | e15.cz

Karlovarský Hurricane postupuje do extraligy juniorů

Patrik Horák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Florbalový tým FB Hurrican Karlovy Vary slaví postup do nejvyšší juniorské soutěže – 1. ligy juniorů.

Florbalisté kapitána Jana Hejla pod taktovkou trenérské dvojice Patrik Horák – Josef Vostřel si vybojovali v příští sezoně účast mezi florbalovou elitou v ČR. Vítěz II. ligy juniorů I. divize, tedy celek FB Hurrican Karlovy Vary, porazil v play-up 2:1 na zápasy tým FbC Frýdek-Místek.
Systém play-up hraje nejvýše postavené družstvo z každé divize (4 divize). Družstva jsou nasazena do play-up podle bodového zisku na jedno utkání v základní části (je vytvořena minitabulka) tak, že v 1. kole play-up hrají spolu 1-4 a 2-3. 2. kolo play-up hrají poražení ze série 1. kola. Série play-up se hrají na dvě vítězná utkání, první utkání na hřišti hůře umístěného družstva v minitabulce, další dvě na hřišti lépe umístěného. Vítězové postupují do 1. ligy juniorů.
První utkání se konalo v chebské sportovní hale bylo pro tým velkou školou (karlovarští hrají svá domácí utkání mimo Karlovy Vary, protože ve městě není hala, kde je možno hrát florbal na soutěžní úrovni pozn. autora). Nikdo z hráčů nikdy nehrál takto důležité utkání. U soupeře bylo znát, že hraje se staršími hráči a má zkušenost s takto vypjatými zápasy z minulé sezony, kde postoupil z nižší soutěže. Výsledek 1:8 vypadal hrozivě, ale opak byl pravdou. Hra byla vyrovnaná a platilo staré známé „nedáš-dostaneš“. Následující víkend čekala Hurricany dlouhá cesta do Frýdku-Místku. Ve druhém utkání se hráči Varů poučili z chyb, zapracovali na taktice a důsledněji bránili. Znovu se odehrával vyrovnaný zápas, ale v polovině zápasu Hurricani prohrávali 3:0. V druhé polovině zápasu soupeř s vidinou postupu polevil, ale hlavně, karlovarští se konečně začali trefovat do branky. Po vyrovnávací brance Filipa Štěpánka to Frýdek psychicky nezvládl a gól Máry Šanty na 3:4 rozhodl zápas. Třetí rozhodující zápas byl velice vyrovnaný a z obou stran velmi opatrný. Hurricáni posíleni výhrou z předchozího dne nedovolili soupeři větší odskok ve skóre. Tahali sice vždy za kratší konec, ale ve druhé třetině kapitán Jan Hejl srovnal krok na 1:1. Poté v oslabení sice inkasovali na 2:1, ale v zápětí dal důležitý gól na 2:2 Michal Falář. Do třetí třetiny Hurrcáni vlétli, jak jim velí jméno a postupový gól v čase 3:52 po nahrávce Dalibora Berky vstřelil Martin Jaroš. V závěru zápasu Hurricáni ustáli velký tlak, disciplinovaně bránili a soupeři už nic nedovolili. Jsme tam, v „extralize“!

Statistiky:

1. zápas: Karlovy Vary – Frýdek-Místek 1:8 (0:3, 1:2, 0:3). Branky a nahrávky KV: 22. Jaroš (Berka), Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 27:27.
Sestava: Leitner, Vatecha - Neuman, Féber, Hejl, Kura, Vostřel, Horký - Rajtr, Berka, Sypták, Havlíček, Černý, Jaroš, Falář, Štěpánek, Šanta

2. zápas: Frýdek-Místek – Karlovy Vary 3:4 (1:0, 2:1, 0:3). Branky a nahrávky KV: 30. Šanta (Hejl), 33. Falář, 42. Štěpánek (Kadlečík), 60. Šanta (Hejl),Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 18:24.

3. zápas: Frýdek-Místek – Karlovy Vary 2:3 (1:0, 1:2, 0:1). Branky a nahrávky KV: 20. Hejl, 30. Falář (Šanta), 34. Jaroš (Berka)
Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Střely na branku 21:21.
Sestava: Leitner, Nagy - Neuman, Féber, Hejl, Kadlečík - Rajtr, Berka, Sypták, Jaroš, Falář, Štěpánek, Šanta

Autor: Patrik Horák

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video