Karlovarští rockeři zahrají pro Haiti | E15.cz

Karlovarští rockeři zahrají pro Haiti

Lev Havlíéček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na koncertu, jehož výtěžek půjde na pomoc potřebným, vystoupí sedm zdejších kapel.

S nápadem na dobročinný koncert na podporu humatitární pomoci lidem postiženým nedávným zemětřesením na Haiti, který pořádá organizace Člověk v tísni a Klub Paderewski, přišel David Věchet. Rockový organizátor a zpěvák karlovarské kapely Animal Resources.
„K muzikantům vždycky patřily různé dobročinné koncerty typu Live Aid. A na Haiti stále potřebují peníze, podobné akce běží po celé republice,“ říká Věchet, který připomíná, že již dříve se akce podobného druhu v Karlových Varech uskutečnily.
Se sháněním kapel, které zahrají zdarma, neměl žádný problém. Nikoho k účasti nemusel přemlouvat, všichni hudebníci kývli hned.
„Chtěl jsem, aby šlo výhradně o zdejší kapely. V rockovém podhoubí jsem vyrůstal a žiju, takže o zdejší scéně mám přehled. A při výběru jsem přihlížel také k tomu, aby šlo o stylově různorodé skupiny,“ přibližuje zpěvák.
Jak upozornil, jediné, co ho mrzí, je, že v Karlových Varech není větší prostor. jediný prostor, v němž lze podobnou akci dnes zorganizovat, je Husovka, kde působí Klub Paderewski.
„Jinak by se dala udělat dvě pódia, pozvat více kapel. A také podmínka, že by koncert měl skončit do dvaadvacáté hodiny, omezila celkový počet vystupujících skupin,“ připomíná Věchet.
Ze sedmi kapel, které na akci vystoupí, je šest v podstatě ze stejné generace – třicátníci. O hudební generaci mladší muzikanty reprezentuje skupina Holden. „Hráli jsme s nimi loni na jedné akci Pod mostem a mně se jejich hudba velice líbí,“ vysvětluje Věchet.
Koncert se uskuteční 10. dubna na Husovce od 15 hodin. Veškeré vstupné putuje na humanitární pomoc.

Dobročinný koncert SOS Haiti:

10. dubna, od 15 hodin, Klub Paderewski
Holden, Plesnivý fazole, Censhorshit, Zajíc Company, Unnecessarity, Shoe Cut, Animal Resources
dj´s Dědek, Silent Cut, Krojc, Diri+Karel
vstupné 100 korun

Autor: Lev Havlíéček

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video