„Kluci ze sebe vydají maximum, přestože hrajeme přebor“

Pětatřicetiletý obránce Jaroslav Kamenický je bezesporu nejzkušenějším hráčem v týmu Akumy. Zápas proti rivalovi z Čejetic jedinou brankou rozhodl. „Diváci, kteří dnes přišli, se měli na co dívat,“ pochvaluje si bývalý profesionál Kamenický.

Jak jste spokojený s kvalitou utkání? Myslíte, že mají i nižší soutěže divákovi co nabídnout?
Přestože zápas skončil jen 1:0, šancí bylo na obou stranách hned několik. Kluci hrají fotbal pro zábavu po práci. I když je to pouze třetí nejnižší soutěž, odevzdají na trávníku maximum.

Vnímáte tento souboj jako derby?
Jednoznačně. Bylo to derby pro více hráčů. Jak pro hráče z Čejetic, tak pro ty, kteří vyrůstali na Sahaře a nyní hrají v Čejeticích.

Jsou ve vašem věku utkání okresního přeboru hodně náročná?
Je to pořád stejné. Pokud se to dá zvládnout fyzicky a zdravotně, tak to pořád ještě jde.

Dokážete v takových zápasech využít svých zkušeností?
To musí zhodnotit někdo jiný. Sám si na to opravdu netroufám.

Cítíte to tak, že z vás mají soupeři respekt a dostáváte více prostoru? Vstřelil jste rozhodující branku.
Nemyslím si, že by měl soupeř zvláštní respekt. A k té brance - byla to náhoda. Bránící hráč šel po přihrávce, tak jsem si míč zpracoval pro sebe a křápnul do toho. Že to tam prošlo, bylo trochu štěstí.

Co říkáte na návštěvnost soutěže?
Tady na Sahaře chodí přes sto lidí na každý zápas, takže si nemáme na co stěžovat. Nevím ale, kolik fanoušků chodí na fotbalová utkání jinde v Mladé Boleslavi.

Jakým způsobem by se dali na hřiště přilákat další diváci?
Je potřeba mít dobrou partu hráčů, na které se lidé přijdou podívat. Když člověk chce najít cestu na okresní fotbal, tak přijde. Pokud nemá zájem, prostě nepřijde.