Komu se daří v cizině? Válejí Suchý a Holenda | e15.cz

Komu se daří v cizině? Válejí Suchý a Holenda

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pět fotbalistů odešlo v zimě z pražských „S“ do zahraničí. Nejlépe jsou na tom oba „Rusové“, rodáci z české metropole.

Z krajánků, kteří na přelomu roku vyrazili ze Sparty a Slavie vydělávat peníze za hranice, si gratulovat můžou hlavně dva fotbalisté. Oba jsou teď doma v Rusku. Jde o Marka Suchého a Jana Holendu.

Prvně jmenovaný je na ročním hostování ze Slavie ve Spartaku Moskva. „Suchý překonal naše očekávání. Je na tom výborně po taktické stránce, má dobrou rozehrávku a také je na obránce hodně rychlý,“ řekl o něm tamější trenér Valerij Karpin.

Má následovat Vidiče

Podle kouče moskevského týmu si Suchý brzy zahraje za evropský velkoklub. Podobně jako srbský stoper Nemanja Vidič, který se ze Spartaku rychle dostal do Manchesteru United.

Aktuální ročník ruské ligy, hraný od března do listopadu, by podle prognóz měl být nejlepší v historii. Suchý v prvním kole nenastoupil, ve druhém si však připsal asistenci a ve třetím dokonce dal gól. V české nejvyšší soutěži se přitom trefil jedinkrát ve 110 zápasech.

Suchý hraje ve stoperské dvojici pražských rodáků s Martinem Jiránkem. A ve čtvrtek 6. května by se Spartak měl střetnout s Anži Machačkala, kde působí další Pražan, Jan Holenda.

Dravý útočník přestoupil do dagestánského celku, nováčka ruské ligy, ze Sparty. Za letenské mužstvo dal v podzimní části sezony čtyři góly v jedenácti ligových utkáních. Za Anži dosud odehrál všech sedm kol a skóroval už třikrát.

Holenda má velký podíl na obou dosavadních vítězstvích Machačkaly. V prvním případě poslal míč do brány jednou a ve druhém dvakrát.

Skácel pomohl k udržení

Sezona už skončila pro Rudolfa Skácela. Úspěchem. Záložník, jenž na podzim kopal za Slavii, v řecké Larisse poměrně často nastupoval a přesvědčivě se s ní zachránil.

Možná dohrál i Roman Hubník, stoper, jenž ze Sparty zamířil do Herthy Berlín. Kvůli zranění zmeškal několik zimních kol a při svém sedmém bundesligovém startu se znovu zranil. Podával dobré výkony, ale zástupce německého hlavního města zřejmě sestoupí.

Ondřej Čelůstka hostuje ze Slavie v Palermu. Sicilský celek bojuje o účast v evropských pohárech, dvacetiletý obránce však odehrál jen čtvrt hodiny. Přesto chce, aby se kluby po sezoně dohodly na přestupu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video