Kopos slaví 85 let | E15.cz

Kopos slaví 85 let

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Začátek výroby elektrotechnického úložného materiálu v továrně Kopos v Kolíně sahá až do roku 1926 (viz archivní snímek). Tradice výroby zůstala po celou dobu existence továrny zachována.

Začátek výroby elektrotechnického úložného materiálu v továrně Kopos v Kolíně sahá až do roku 1926 (viz archivní snímek). Tradice výroby zůstala po celou dobu existence továrny zachována.

Dnes společnost zaměstnává v ČR 365 lidí, ve 13 dceřiných společnostech v Evropě, Asii a Americe pracuje dalších 156 osob. Věkový průměr zaměstnanců činí 42 let, průměrná doba působení zaměstnance v podniku je přes 11 let.

Pod vedením nového majitele se od roku 1994 pozvedla výroba elektrotechnického úložného materiálu na dnešní úroveň, která je srovnatelná s ostatními světovými výrobci. Znamenalo to značné investice do informačních technologií, logistického řešení výrobních provozů, skladování i odbavování zakázek, modernizace výrobních hal. Byla postavena vlastní mísírna PVC, nová hala na zpracování plastů i na výrobu kovových žlabů. Vyrostla také nová výrobní hala na Ukrajině. Celková výše investic od roku 1994 činila téměř 1,5 miliardy korun.

Cílem společnosti je nejen zachovat úroveň prvotřídních výrobců elektroinstalačních materiálů, ale především být spolehlivým partnerem jak pro zaměstnance, tak především pro odběratele a obchodní partnery. „Náš zákazník je pro nás vždy na prvním místě a jeho spokojenost je naší nejlepší vizitkou,“ říká generální ředitel společnosti Josef Vavrouch.

Firma sleduje technickou dokonalost svých výrobků, stoprocentní kvalitu výroby, bezpečnost a vliv na životní prostředí. Bezhalogenové i bezolovnaté produkty jsou charakteristické pro nový směr, který Kopos Kolín sleduje – ekologickou zodpovědnost a ohleduplnost vůči životnímu prostředí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video