Česká fotobudka sbírá designové ceny v Itálii i dalekém Los Angeles! | E15.cz

Česká fotobudka sbírá designové ceny v Itálii i dalekém Los Angeles!

ZDROJ: Fotonaut
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Že se český design nenechá zahanbit předvedlo už mnoho produktů. Ne tak často se ale stane, že na světových designových soutěžích prorazí český výrobek, který patří spíše k netradičním oborům.

Tentokrát se to podařilo české fotobudce Fotonaut. Odnesla si hned dvě významné designové ceny, a to bronz v Los Angelském International Design Award za rok 2015 a stříbro v prestižní italské soutěži A'Design Award and Competition.

Oceňovaná fotobudka Fotonaut spatřila světlo světa v roce 2012. „V té době nás koncept fotobudek na party, firemní a propagační akce zaujal a hledali jsme, co se kde dá pořídit. A je to možná tím, jak jsme vybíraví, ale na celém světě jsme nenašli jediný produkt tohoto typu, který by se nám bez výhrad líbil.“ uvádí Martin Prošek, jeden z majitelů Fotonauta.

„Proto jsme se rozhodli vytvořit vlastní fotobudku úplně od základů. Od té doby pracuje na Fotonautovi kontinuálně od 7 do 16 lidí, od designérů, grafiků, programátorů, techniků a konstruktérů, až po šperkaře či vývojáře.“

Autor: Fotonaut

Že se malé české firmě podařilo vytvořit něco neobvyklého zjistili nedlouho poté, když se začaly ozývat firmy nejen z celé Evropy, ale i z Brazílie, USA, Srí Lanky, Ruska, Jihoafrické republiky, Macaa nebo Malediv se zájmem o koupit Fotonauta.

Proto firma tento rok kromě klasických pronájmů na eventy v České republice přistoupila k vývoji zcela od základů tak, aby bylo možné vyrábět její fotobudky sériově a prodávat je do celého světa.

„Dříve jsme jednoho Fotonauta vyráběli i tři měsíce, vše byla ruční práce, se všemi výhodami, ale i nevýhodami, které ruční práce obnáší. Teď jsme schopni odeslat klidně 30 naprosto precizních a strojově vyladěných fotobudek do celého světa každý měsíc a hledáme strategického partnera, který by nám dokázal s proražením na světových trzích pomoct.“ dodává Martin Prošek.

Kromě zmíněných designových ocenění byl Fotonaut nominovaný také na designové ceny Clio Awards, Core 77 Design Awards a EdAwards.

CO JE TO FOTONAUT?


Fotonaut je úplně jednoduše fotobudka. S fotobudkami na focení pasových fotografií má ale pramálo společného. Nevypadá jako obrovská krabice, právě naopak. Je vytvořený úplně od základů a moderně, aby mohl snadno cestovat po vašich akcích a bavit vás. Fotí vaše hosty v zábavném prostředí, s rekvizitami, samotné nebo ve skupinkách, bavící se a pózující. Hned na místě také tiskne ty nejkvalitnější fotografie, které si mohou vaši hosté hned odnést, poslat na e-mail nebo sdílet na sociální sítě.


Více informací na www.fotonaut.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video