Komik Sacha Baron Cohen připravil před Oscary novou mystifikaci | E15.cz

Komik Sacha Baron Cohen připravil před Oscary novou mystifikaci

Sacha Baron
Sacha Baron
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Zapomeňte na nominace na Oscary. Skutečným vítězem nedělního předávání cen americké filmové akademie se klidně může stát britský komik Sacha Baron Cohen a jeho nový film Diktátor, napsala agentura Reuters.

Cohen, známý především z role kazašského reportéra Borata, si v nejlepším duchu svých mystifikací pohrával s médii jako kočka s myší a rozehrál velkolepou scénku kolem faktu, zda byl nebo nebyl pozván na předávání Oscarů a zda se smí nebo nesmí ukázat v kostýmu svého filmového diktátora na červeném koberci.

Zprávy o tom, že byl z červeného koberce předem vykázán, se tento týden dostaly do řady světových médií. V pátek je Cohen vystupňoval, když na internetu zveřejnil video, v němž - coby fiktivní diktátor admirál generál Aladin - dští hněv a síru na hlavu organizátorů filmových cen.

Za to, že ho nepustili na hollywoodskou ceremonii, diktátor obklopený vlastními obrazy v nadživotní velikosti a oblečený do vojenské uniformy s přehršlí řádů a vyznamenání, zahajuje projev slovy: „Dobré ráno, velký americký satane!“

A dodává: „Jakkoli chválím akademii, že mě zbavila práva svobodného projevu, varuji vás! Jestli nezrušíte své sankce a nevrátíte mi zpátky vstupenky do neděle 12:00, budete čelit nepředstavitelným důsledkům!“ odsekává s výhrůžně vztyčeným prstem a uzavírá: „Smrt Západu! Smrt Americe! A hodně štěstí Billymu Crystalovi, je fantastický…“

Měl ale Cohen doopravdy zakázáno zúčastnit se Oscarů? Zdá se to být nepravděpodobné, protože po několika dnech mediální přetahované o „bude nebo nebude“, citovala jedna americká televize producenta Oscarů Briana Grazera, podle nějž Cohen vystoupí v rámci programu ceremonie, která se plánuje celé měsíce dopředu. A coby diktátor podle Grazera také přijde po červeném koberci.

To nakonec v pátek pozdě večer potvrdil i sám Cohen vtělený do diktátora Aladina v prohlášení zveřejněném na Twitteru. „VÍTĚZSTVÍ JE NAŠE! …Chci říct, že akademie se vzdala a poslala dvě vstupenky i parkovací lístek! DNESKA OSCAR, ZÍTRA OBAMA!“ Jinak prý ale nikdo netuší, co Cohen na koberci či pódiu předvede.

Podobné recesní akce nejsou pro Cohena ničím novým, vypiloval je k dokonalosti už v případě svých dvou předchozích postav - kazašského novináře Borata a rakouského gaye Bruna, jimž oběma věnoval po jednom filmu. Coby Borat se například v roce 2006 nechal přitáhnout na filmový festival v Torontu „venkovankami“ na povozu, na němž se vezl i jeho kůň. A o tři roky později se nechal spustit coby Bruno v kostýmu andělíčka během předávání cen MTV a hlavou dolů dopadl do rozkroku rappera Eminema.

Filmová parodie Diktátor se má objevit v kinech v letošním roce.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.