Mad Men a Taková moderní rodinka dostaly hlavní ceny Emmy | E15.cz

Mad Men a Taková moderní rodinka dostaly hlavní ceny Emmy

Nejlepší dramatická herečka Julianna Marguliesová
Nejlepší dramatická herečka Julianna Marguliesová
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Seriály Mad Men a Taková moderní rodinka si odnesly nejvýznamnější letošní mezinárodní ceny Emmy v kategorii nejlepší dramatický a komediální seriál, které v noci na dnešek udělila Mezinárodní akademie televiních umění.

Mad Men z produkce televize ABC, brilantní portrét reklamní agentury v 60. letech, která už přestává zajímat veřejnost i kritiku, dokázal získat prestižní cenu za nejlepší dramatický seriál po čtvrté za sebou.

Satirický sitcom Taková moderní rodinka popisující každodenní život jedné „moderní“ americké rodiny, svojí popularitou dokázal čelit takovým soupeřům, jako je Glee, Kancl nebo 30 Rock.

Jako nejlepší dramatická herečka byla cenou Emmy oceněna Julianna Marguliesová ze seriálu Dobrá manželka, která pokořila v této kategorii Elisabeth Mossovou ze seriálu Mad Men. Kyle Chandler z Friday Night Lights zmařil naděje Jona Hamma z Mad Menu, který měl nominaci jako nejlepší dramatický herec.

Jako nejlepší komediální herečka si cenu odnesla Melissa McCarthyová ze seriálu Mike & Molly z roku 2010, kde hraje ženu, která si svoji lásku najde ve skupině lidí usilujících i snížení nadváhy. Jim Parson se již druhý rok po sobě stal nejlepším komickým hercem.

Seriál Mildred Pierceová, který byl jedením z velkých favoritů večera a měl nejvíc nominací, musel ustoupit v kategorii nejlepší miniseriál Dowtown Abbey o životě britské rodiny v letech před první světovou válkou.

Kate Winsletová, která hraje hlavní roli v Mildred Pierceové, získala cenu jako nejlepší herečka miniseriálu. Nejlepším hercem miniseriálu se stal Barry Pepper ze seriálu The Kennedys.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video