Legendární Plastici přijíždí do Jablonce | E15.cz

Legendární Plastici přijíždí do Jablonce

Kapela představí nové album. Pořadatel láká mladé posluchače.

Skupinky lidí se v podvečerních hodinách letního dne roku 1977 trousí do chalupy v Hrádečku nedaleko Trutnova. Disident a dramatik Václav Havel právě organizuje jeden z utajených koncertů zakázané rockové kapely The Plastic People Of The Universe. Vyslechnout si známé i nové písničky přichází lidé různých profesí i vyznání. Uplynuly více než tři desítky let a na legendární Plastiky se chystají opět lidé různých profesí i věků, tentokrát v Jablonci nad Nisou. Kapela v Klubu na Rampě představí nové album Maska za maskou, které pokřtil na konci ledna právě Václav Havel. „Poprvé v historii obsahuje nahrávka jiné skladby, než které zkomponoval výhradní autor Mejla Hlavsa, který zemřel v roce 2001,“ uvedl manažer skupiny Romek Hanzlík. „Na koncert se těšíme a doufáme, že přilákáme i mladé. Vždyť o Plasticích snad už učí i ve škole, tak by je měli slyšet. Patří k dějinám,“ říká Milena Bauerová z jabloneckého klubu. I proto mají pro studenty zlevněné vstupné, pouze za stokorunu. „Myslíme, že by je mladí měli znát,“ dodává Bauerová.
The Plastic People Of The Universe zahrají v jabloneckém Klubu Na Rampě v sobotu 13. února od osmi hodin večer. Těšit se mohou i v České Lípě, kde zahrají \v pátek 19. února od osmi večer v Crystalu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.