Lístky na Divadlo jdou do předprodeje | E15.cz

Lístky na Divadlo jdou do předprodeje

Sedmnáctý ročník Mezinárodního festivalu Divadlo začne už za tři týdny. Předprodej vstupenek startuje 24. srpna.

Josef Abrhám, Simona Babčáková, Soňa Červená, Martin Dejdar, Václav Havel, Ondřej Havelka, Eva Holubová, Michal Horáček, Jiří Langmajer, Ondřej Sokol, Olga Sommerová, Jiří Suchý, Zdeněk Svěrák a další herci velmi originálním způsobem fandí Mezinárodnímu festivalu Divadlo. Účinkují totiž v nových televizních spotech, které budou na sedmnáctý ročník prestižní přehlídky zvát diváky televize.

Je na co zvát

Dramaturgie letos vybrala především inscenace významných mladých středoevropských režisérů. „Snažíme se ukázat nejpodstatnější změny visegrádského divadla za posledních dvacet let. Ne ale uvedením inscenací o revoluci, nýbrž uvedením aktuálních představení, jejichž mladí tvůrci patří k nejvýznamnějším ve své zemi,“ říká ředitel festivalu Jan Burian. Do Plzně se sjedou nejzajímavější divadla z Maďarska, Polska, Slovenska, Rumunska a pro nás exotického Libanonu. Hlavní český program jako vždy představí výběr z toho nejlepšího, co se u nás urodilo za poslední sezonu.

Havel a Cimrmani

Největším lákadlem české části festivalu určitě bude představení Divadla Járy Cimrmana České nebe. Národní divadlo moravskoslezské přiveze Ibsenovu Hedu Gablerovou, Českobudějovičtí nabídnou svoji verzi Havlova Odcházení, Divadelní Studio Továrna přiveze hru Karla Steigerwalda Políbila Dubčeka. V programu nechybí ani představení pražské Ypsilonky nebo oblíbená představení v prostoru Moving Station. Tady bude k vidění třeba soubor Nanohach či Evrybáby.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.