Medaile zůstaly jen pouhým snem | e15.cz

Medaile zůstaly jen pouhým snem

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Volejbalistky Frýdku-Místku toužily po medailích, ale vypadly už v extraligovém čtvrtfinále. Nestačily na favorizované Brno.

Ani ve vyřazovací části extraligy nedokázaly frýdecko-místecké volejbalistky vylepšit dojem z dosavadního průběhu sezony. Po nepovedené základní části, kterou Sokolky zakončily na šestém místě, prohrály hned v prvním kole play-off. S nejlepším týmem základní části Brnem prohrály 0:3 na zápasy. „V prvním zápase jsme byli od vítězství kousíček. Vedly jsme nad Brnem 2:0 na sety a potom ještě 14:11 v tiebreaku, přesto jsme prohrály 2:3. To je neomluvitelné. Kdybychom zvítězily, celá série mohla vypadat úplně jinak, ale to je jenom kdyby,“ ví kapitánka Frýdku-Místku Radka Janďourková. Hráčky Sokola kvůli porážce zůstaly ve skupině o páté až osmé místo.

Chyběla chuť a víra ve vítězství

Svěřenkyně Alexandry Dedkové nedokázaly v dlouhodobé části porazit žádného soupeře ze špičky tabulky. Z týmů, které skončily nad nimi, přehrály v úvodním kole pouze pražskou Slavii.
„Olomouc, Olymp, ale i Brno pro nás byli hratelnými soupeři. Jenže celou sezonu nám chyběla chuť a víra ve vítězství, bojovnost a herní disciplína,“ hledá příčiny neúspěchu Janďourková.
Kromě posil z jiných klubů se před sezonou k extraligovým ženám připojily také tři hráčky, které ještě loni působily v juniorské soutěži. Pro Danielu Pavelkovou, Veroniku Závodnou a Petru Kojdovou je letošní sezona první mezi dospělými. „Byl to pro nás velký skok. Jak ve způsobu trénování a přístupu k němu, tak i v kvalitě hry. Jsem za tu šanci ráda. Myslím, že jsme trenérku nezklamaly a ukázaly, že se s námi může do budoucna počítat,“ uvádí Pavelková, která ještě loni dělala kapitánku juniorkám Frýdku-Místku.
Přestože se Sokolky letošní sezonou spíše protrápily, na nepřízeň fanoušků si stěžovat nemůžou. „Chtěla bych jim poděkovat, že na nás chodili celou sezonu, i když naše výsledky nebyly tak dobré jako loni, kdy holky skončily na čtvrtém místě. K bronzovým medailím neměly daleko,“ říká Pavelková.
Kapitánka Janďourková frýdecko-místecké příznivce miluje. Především ty, kteří na každém zápase hlasitě povzbuzují. „Jsou úžasní. Vždycky hrdě hlásím, že máme nejlepší fanoušky v České republice,“ chválí Janďourková.
Mnoha hráčkám končí smlouva. Jestli ve Frýdku-Místku zůstanou, ještě neví.
„Jsem tady pět let, takže by se mi špatně odcházelo, ale táhne mě to domů do České Třebové za rodinou a přítelem. Uvidíme,“ upřesňuje Janďourková.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery