Mladík zažil bití, vyhrožování i znásilnění | E15.cz

Mladík zažil bití, vyhrožování i znásilnění

Dva měsíce vyhrožování, bití a sexuálního nátlaku má za sebou devatenáctiletý mladík. Kriminalisté z Uherského Hradiště označují jeho soužití se sedmatřicetiletým mužem jako vězení bez mříží.

„S podobným případem jsem se za svou čtyřletou službu u policie nesetkal. Začal vlastně nevině, mladík odešel po neshodách s rodiči z domu. To lidé jeho věku dělají. Ale vygradoval tak, že nakonec mohl skončit ještě větší tragédií,“ vyjádřil se tiskový mluvčí hradišťské policie Aleš Mergental.

Mladý muž se po odchodu z domova seznámil s homosexuálním mužem v hospodě. Přijal jeho nabídku na bydlení, za které platil tím, že kradl v hradišťském supermarketu balíčky masa. Z nich pak „pan domácí“ vařil jídlo. Jako bonus začal mladík dostávat marihuanu, později dokonce pervitin. Mladíkova závislost na muži středního věku se neutužovala jen poskytovaným přístřeším a dodávanými drogami, ale také násilím a vyhrožováním. Když nesplnil, co měl nebo byl na jiném místě, než si muž představoval, došlo na pěsti a facky. Přitom mu vyhrožoval zabitím a podpálením domu jeho rodičů, pokud by jej neposlouchal, utekl by nebo se před ním schovával.

„Bití a vyhrožování používal agresor také v situaci, kdy mladíka nutil k sebeukájení, při kterém se sám násilník ukájel. Jednoho večera využil mladíkova stavu opilosti, v němž mu měl píchnout drogu do žíly, aby jej poté znásilnil,“ popsal události Mergental. Pak mladík zkusil utéct, ale jeho trýznitel jej objevil.

Vydařil se až druhý pokus o útěk. Mladík se schovával na různých místech v Uherském Hradišti, až jej našel jeho otec. Doma se pak se vším svěřil. Kriminalisté pak násilníka obvinili ze spáchání trestných činů znásilnění, sexuálního nátlaku, nebezpečného vyhrožování, nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, porušování domovní svobody a ublížení na zdraví. Za majetkové a násilné trestné činy už byl několikrát souzený. Teď mu hrozí až deset let za mřížemi. Policisté podali návrh na jeho umístění do vazební věznice.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!