Na Modravu autobusem, zpátky vlastními silami | E15.cz

Na Modravu autobusem, zpátky vlastními silami

Také obyvatelé Pošumaví stále více objevují krásy cykloturistiky. Při zábavě, která umožňuje bez ničení přírody relaxovat, jezdit do práce, poznávat krásná místa, mohou lidé na Klatovsku využít stovky kilometrů cyklotras a cyklostezek.

Síť značených tras nabízí obrovské možnosti k rozmanitým výletům. Vyjet si mohou rodiny s malými dětmi, na své si přijdou i ti nejzdatnější cyklisté.

„Parádní rodinný výlet na kolech začíná v klatovském městském parku cyklostezkou do Běšin, dál do Úloha přes Rajské, Rajské údolí a Nemilkov do Velhartic. Tam třeba jít na hrad. Zpátky se pak vrátit přes Malonice a Podolí, kde je možné udělat příjemnou zastávku na tamním westernovém ranči a zpět přes Běšiny po cyklostezce,“ doporučil asi čtyřicetikilometrovou pouť František Šrait z Klatov, milovník cyklistiky a organizátor největšího amatérského cyklomaratonu v Česku - Author Král Šumavy. Svátečním, netrénovaným kolařům určitě úplně postačí došlapat z Klatov přes Luby do Spáleného lesa, na Hejno a zpět. Nebo na druhou stranu z Klatov přes Tajanov a po nově upravené cyklotrase přes Husín do Svrčovce a zpět. Zdatnějším cyklistům by František Šrait doporučil padesátikilometrový výšlap na rozhlednu Koráb u Kdyně.

„Je to ale náročnější výlet. Ovšem stojí za to. Z Korábu je kouzelný výhled do širokého dalekého okolí,“ vyzdvihl podívanou. Klatovy jsou jedním z center šumavského podhůří a jako východisko pro cesty na Šumavu také slouží. A v tomto směru rozšiřujícímu se společenství cykloturistů vychází vstříc společnost ČSAD autobusy Plzeň. Nabízí linky, na které nasazuje autobus se zvláštním přívěsem určeným pro přepravu jízdních kol. „Cyklobusy jsou výbornou záležitostí. Člověk se nechá třeba z Klatov někam vyvézt a po vlastní ose pak dojede zpátky. Suprový je takový výlet na Modravu, která cyklistům nabízí nezapomenutelné zážitky. Tam jedu autobusem a zpátky si Šumavu užiji na kole,“ přidal další doporučení František Šrait.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.