Nové písmo pro školy Comenia Script míří do AppStore | E15.cz

Nové písmo pro školy Comenia Script míří do AppStore

Nové písmo pro školy Comenia Script míří do AppStore
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Esther Vargas, Flickr.com

Blahoslav Hruška

Písmo Comenia Script, které je od roku 2012 schválené jako alternativa ke klasickému způsobu psaní na základních školách, rozšířilo svou digitalizovanou verzi. Nově jsou v nabídce také aplikace pro uživatele tabletů iPad a telefonů iPhone.

Ukázková verze výukového programu Comenia Script - psaní s motýlem je bezplatně dostupná ke stažení v AppStore. Všech 97 znaků včetně sady obrázků Comenia Pictures je možné zakoupit za necelých padesát korun (1,79 eur).

Program vznikl ve spolupráci Radany Lencové, autorky písma, s vývojářským studiem J4W. Aplikace pro Apple doplní programy pro interaktivní školní tabule a tablety či mobily od společnosti Samsung, s níž má J4W do konce letošního roku podepsánu exkluzivitu.

Vývojáři chystají pro Comenia Script i nové aplikace. „Máme nějaké nápady od učitelů, které bychom rádi rozpracovali,“ řekl E15 Jakub Wagner z J4W s tím, že v příštím roce by měly být programy přístupné pro všechny chytré telefony pracující s operačním systémem Android.

S novým písmem, které je proti klasickému nespojité a má i jednodušší tvary, pracuje v Česku zhruba 200 škol. V končícím školním roce se do jeho testování zapojilo i šest základních škol na Slovensku.

Autor: Blahoslav Hruška
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!