Obchvat v Nymburce: zpoždění | E15.cz

Obchvat v Nymburce: zpoždění

Pokračování výstavby nymburského obchvatu může ohrozit nedostatek peněz.

Do Nymburka řidiči od Poděbrad běžně jezdili dvěma směry. Rekonstrukce mostu přes potok Mrlinu však jednu z nich zcela odřízla. Oprava vyšla právě do doby, kdy ještě není dokončený obchvat. Pomyslné dopravní hrdlo se tak ještě víc zúžilo.

„Na vině problémů jsou také dva malé kruhové objezdy, navíc jsou jen kousek od sebe,“ stýská si řidič Milan Hercik. Také on v koloně před Nymburkem popojížděl jen velmi pomalu.

Peníze na tento rok jsou

„Situaci změní jedině obchvat. Jiné řešení neexistuje,“ konstatuje Vlastimil Janda z Městského úřadu v Nymburce. „Nemáme šanci kamiony odklonit, a tak pevně věříme, že s termínem dokončení obchvatu už nikdo nebude hýbat,“ dodává Janda.

Jenže česká vláda zamýšlí šetřit i na rozestavěných dopravních stavbách. V těchto dnech má padnout konečné rozhodnutí, jak dál i s nymburským obchvatem.

„Rok 2009 je finančně pokrytý. Pokud jde o příští rok, sice nehrozí zakonzervování, ale s ohledem na nedostatek peněz může být stavba zpomalena,“ vysvětluje Jakub Ptačinský z ministerstva dopravy. A přitom právě na podzim příštího roku má být nymburský obchvat dokončený.

Past jménem most

Kamiony v patách cyklistů, které nelze na úzkém mostě předjet. I to je každodenní komlikace průjezdu Nymburkem.

„Odklon nákladní dopravy s ohledem na vzdálenost nejbližšího mostu by byl velmi komplikovaný. Bohužel, neprošel náš návrh nepouštět cyklisty na most. Zavedením nízké rychlosti se alespoň snížil počet nehod ve městě,“ řekla Zuzana Tuzarová z nymburské policie.

Alespoň rekonstrukce mrlinského mostu už finišuje.

„Stavbaři pokládají na vozovku živice. Termín kolaudace se chystá na týden od 22. června,“ infomovala tisková mluvčí Středočeského kraje Berill Mascheková.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!