Coworking frčí. Sdílené kanceláře nabízí hlavně inspirativní prostředí, sází na design | E15.cz

OBRAZEM: Coworkingová centra nabízí inspirativní prostředí s kvalitním designem

Petra Jansová, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Atraktivní lokalita, ideálně v centru města a kvalitní architektura, která vytváří inspirativní pracovní prostředí. Popularita sdílených kanceláří v Česku roste. Podívejte se, jak dopadnou, když se jejich realizace ujmou architekti.

Zhruba 40 procent center sdílených kanceláří v Praze je menších než 150 metrů čtverečních. Sdílené kanceláře nad 1000 metrů čtverečních tvoří asi desetinu. Mezi největší poskytovatele sdílených kanceláří v Česku patří společnosti Regus, Business Link, InnoCrystal, Work Lounge, HubHub, Impact HUB a Scott & Weber.

Na Prahu loni připadala více než polovina ploch sdílených kanceláří v zemi. V Brně to byla asi desetina. Následovaly Ostrava, Olomouc a Zlín. Nárůst plochy sdílených kanceláří, podle odhadu Expobank CZ jich do konce letoška bude zhruba 61 tisíc metrů čtverečních, je celosvětovým trendem. Globálně existuje přibližně 14 tisíc center sdílených kanceláří, jejichž služeb pravidelně využívá zhruba 1,2 milionu lidí. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.