OBRAZEM: Značce automobilů Mercedes je 120 let. Jediná na světě nese dívčí jméno | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

OBRAZEM: Značce automobilů Mercedes je 120 let. Jediná na světě nese dívčí jméno

Michal Nosek

Michal Nosek

Vozy stuttgartské automobilky Daimler-Motoren-Gesellschaft Stuttgartu získaly před 120 lety jméno Mercedes po dceři Emila Jellineka, významného rakousko-uherského byznysmena s českými předky, který byl mimo jiné prodejcem vozů Daimler. Podívejte se na obsáhlou fotogalerii z historie a současnosti mercedesů.

Melodicky znějící španělské dívčí jméno se poprvé objevilo s premiérou vozu Mercedes 35 hp, který se následně, během závodů v Nice na jaře roku 1901, stal v mladém motoristickém světě senzací. Jeho konstruktéři se totiž oprostili od dosavadního trendu automobilů kočárového typu a představili zcela novou konstrukci i vzhled.

„Ženy jako Mercedes Jellineková nebo Bertha Benzová od samého začátku přispěly k vytvoření příběhu značky Mercedes-Benz," říká Bettina Fetzerová, vedoucí marketingu Mercedes-Benz AG.

Slavný Kurzhauber od automobilky Mercedes-Benz slaví šedesátiny

Po sto dvaceti letech od umístění názvu na první kapotu je Mercedes-Benz nejhodnotnější prémiovou automobilovou značkou na světě a jedinou evropskou značkou mezi desítkou nejlepších firem v žebříčku BestGlobal Brands 2019, který sestavuje americká společnost Interbrand.

Společnost Mercedes-Benz AG v současné době zaměstnává více než 173 tisíc osob. Je jedním z největších výrobců prémiových automobilů na světě. V roce 2019 prodala téměř 2,4 milionu osobních automobilů a více než 438 tisíc lehkých užitkových vozidel.

Daimler šetří. Propustí výrazně více pracovníků, než avizoval
Obrazem: Mercedes třídy G slaví čtyřicet let života v terénu

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!