Plavecký areál Šutka v Praze se otevře v prosinci | E15.cz

Plavecký areál Šutka v Praze se otevře v prosinci

Praha po letech dokončila výstavbu plaveckého areálu Šutka. Bazén s akvaparkem se lidem otevře v prosinci. Konečné náklady se vyšplhaly na 748 milionů korun, oznámil pražský magistrát. Areál začalo město stavět již v roce 1987. Kvůli nedostatku peněz či restituci pozemků byly ale práce několikrát zastaveny.

„Můžeme slíbit, že otevřeme do Vánoc,“ podotýká Pavel Borovička, ředitel městské firmy Trade Centre Praha, která bude areál provozovat. Výstavba Šutky je jednou z největších investic Prahy v posledních letech, která výrazně zatížila městský rozpočet. Praha platí vše z vlastní kasy. Dosud nemá celou stavbu zaplacenou, kvůli nedostatku peněz se s dodavateli dohodla na rozložení splátek. Kromě padesátimetrového plaveckého bazénu, který by mohl být využíván pro plavecké soutěže a který je v Praze zatím jen v Podolí, budou mít návštěvníci k dispozici akvapark se skluzavkami a tobogány a dále saunu. V areálu je rovněž dětský bazén s vlastním vstupem a šatnami.

„Další prostory se otevřou v další etapě v příštím roce,“ říká Borovička. V areálu bude občerstvení, posilovna, wellness a bowling, venku brouzdaliště. Součástí projektu je i kompletní dostavba vodovodního přivaděče, parkoviště, komunikací a přilehlé křižovatky v Čimické ulici. Voda v bazénech se bude čistit především pomocí UV lamp, částečně také chlorací. Kapacita areálu, který je bezbariérový, je podle Borovičky 900 lidí, v šatnách budou moci využít zhruba 1000 skříněk. Parkoviště má kapacitu 270 míst. Za základní vstupné do celého areálu zaplatí návštěvníci 125 korun na hodinu.

Praha areál staví už od 80. let. Původní projekt počítal s vybudováním plaveckého bazénu. Projekt se ale několikrát měnil a s tím se měnila i jeho výsledná cena. Současná stavba je jakýmsi hybridem mezi čistě sportovním a rekreačně-zábavním areálem.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!