Projekt výškové bytové budovy na Pankráci možná změní majitele | e15.cz

Projekt výškové bytové budovy na Pankráci možná změní majitele

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
O projekt výškového bytového domu City Epoque v Praze na Pankráci projevila zájem společnost CEI Estate. Developerský záměr prodává zadlužená developerská firma ECM Real Estate Investments (ECM). Na prodej je též například kancelářská budova v Ostravě a třetí etapa bytového projektu v Unhošti. O chystaných prodejích jednal věřitelský výbor ECM na své nedávné schůzi, vyplývá z dokumentů uložených v insolvenčním rejstříku.

V balíku nemovitostí, o které má zájem CEI Estate, je také kancelářská část pankráckého projektu Epoque. O koupi pozemků určených na další stavitelský záměr ECM, třetí etapu bytového projektu v Unhošti nedaleko Prahy, má zájem firma Euro Property Investment. Změnit majitele může také již stojící kancelářská budova v Ostravě s názvem Varenská Office Center. Vážným zájemcem o tuto nemovitost je společnost UniCredit Turn-Around Management CEE.

Prodej dalších kancelářských projektů City Deco a City Element, které mají vzniknout na Pankráci, zkomplikoval restituční nárok, o němž údajně ECM až do letošního května nevěděla, uvádí zápis ze schůze věřitelského výboru. Věřitelé nad tím podle dokumentu „opakovaně konstatovali údiv a znepokojení“. O tyto dva projekty už loni projevila zájem stavební společnost Skanska a rakouská firma S+B Gruppe. V Česku je ECM známá hlavně výstavbou výškových budov v Praze na Pankráci. Insolvenční řízení s firmou začalo v roce 2011. Městský soud v Praze letos v březnu povolil firmě reorganizaci.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery