Protihlukové zdi odhluční část okruhu kolem Prahy | E15.cz

Protihlukové zdi odhluční část okruhu kolem Prahy

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na Pražském okruhu v úseku Slivenec-Lahovice začne v příštím roce výstavba protihlukových stěn. Jejich umístění určí studie, kterou chce ministerstvo dopravy předložit okolním obcím a veřejnosti k posouzení do jara. Zbylé úseky jižní části okruhu by měly přijít na řadu v roce 2013. "Výše investice vyplyne z předložené studie," řekl ministr dopravy Pavel Dobeš (VV). Dohodl se na tom v pondělí večer na setkání se zástupci obcí dotčených hlukem v Jesenici u Prahy.

Proti hluku z nedávno vybudovaného okruhu se bouří lidé z přilehlých obcí, sepsali i protestní petici. Dobeš uvedl, že měření, které se uskutečnilo letos na jaře, vysokou hlukovou zátěž potvrdilo. Překročení limitů bylo podle něj prokázáno na všech třech zkoumaných úsecích, tedy Slivenec-Lahovice, Lahovice-Vestec i Vestec-Jesenice-dálnice D1. „V tuto chvíli jsme připraveni vyhodnotit tu zprávu s tím, že jsme přislíbili jak jednotlivým starostům, tak veřejnosti, že do prvního čtvrtletí roku 2012 předložíme studii, na kterou oni mohou vypracovat oponentní posudek,“ uvedl Dobeš.

S výstavbou v úseku Slivenec-Lahovice podle něj začne Ředitelství silnic a dálnic ještě v příštím roce a na zbylé dvě části by měly být vyčleněny peníze v roce 2013. Kolik si budování protihlukových opatření celkem vyžádá, zatím není známo. „To v tuto chvíli není jasné, protože budeme předkládat tu studii. Z toho teprve bude vycházet celá délka protihlukových stěn,“ podotkl Dobeš. Podle něj to neznamená, že jeho úřad požadavkům lidí z okolí velkých dopravních staveb automaticky vyhoví. S výstavbou protihlukových stěn podle ministra nemohou počítat lidé, kteří o hlukové zátěži věděli, a přesto stavěli na území poblíž dálnice.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video