Realitní síť Mexx Reality ovládla dražební společnost Clanroy | E15.cz

Realitní síť Mexx Reality ovládla dražební společnost Clanroy

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Realitní síť Mexx Reality koupila většinový podíl v dražební společnosti Clanroy.

V obchodním rejstříku je ale stále jako jediný akcionář Clanroy uveden Přemysl Jirák. „Smlouva na majoritní podíl byla podepsána v úterý 16. února a v obchodním rejstříku bude zápis samozřejmě změněn,“ řekla marketingová ředitelka realitní kanceláře Lenka Knězová. „Díky této transakci přistoupil pod naši hlavičku expert na elektronické aukce, dražby a výběrová řízení, který výrazně vyzdvihne kvalitu našich služeb v tomto oboru,“ uvedl prezident Mexx Reality Zdeněk Macháček.

V roce 2009 vydražil Clanroy podle statistik na serveru www.centralniadresa.cz majetek v hodnotě 116,68 milionu korun a byl tak na trhu čtvrtým nejúspěšnějším dražebníkem. Mezi klienty Clanroy patří například České dráhy, Komerční banka, Hypoteční banka nebo Česká spořitelna. Firma také zajišťovala prodej majetku ministerstva vnitra, spolupracovala i s ministerstvem průmyslu a obchodu. Mexx Reality působí na tuzemském trhu od roku 2000. Pobočky provozuje v celé republice na základě franšízových smluv. To znamená, že poskytuje svou značku, znalosti a způsob podnikání druhým osobám, které jí pak odvádějí část zisku. Na stejném principu podniká z realitních řetězců na českém trhu také například společnosti Re/Max, Century 21 nebo Era Europe.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.